Eile, 28. veebruaril kohtusid Balti liiga veerandifinaali esimeses mängus AVIS UTILITAS Rapla ja Tartu Ülikool. Kuigi Rapla pingutas viimase sekundini, siis võitis sel korral siiski Tartu Ülikool 73:67. See tähendab, et 6. märtsil toimuval teisel mängul peab Rapla poolfinaali pääsemiseks võitma vähemalt seitsme punktiga.

Vaatamata kaotusele oli pealtvaatajate jaoks tegemist väga põneva ja emotsionaalse mänguga – viimasel veerandil vähendas Rapla vahe 15-lt punktilt 2-le punktile ning lootus võita püsis mängu lõpuni. Lisaks oli tegemist esimese ametliku mänguga, kus Rapla mängusärgis jooksis väljakule paljudele korvpallisõpradele tuttav Domagoj Bubablo.

Mängust:
Mängu alguses läksid tartlased 4:0 juhtima, kuid Bubalo ja Hawkins vastasid sellele kiiresti 6:0 spurdiga ning Rapla asus juhtima 6:4. Tartu haaras aga taas initsiatiivi ning veerandaja lõpuni Raplal enam juhtima minna ei õnnestunud. Esimene veerand lõppes seisul 15:21.

Teisel veerandil tabasid Kajupanga ja Dorbeku visked hästi, kuid sama oli ka vastastega ning vahe kasvas juba 11-le punktile. Enne esimese poolaja lõppu saime vahe viiele punktile, kuid veerand lõppes Taltsi kahesega ning seis jäi 32:39.

Teine poolaeg algas Bubalo kahesega ning vahe oli taas vaid viis punkti, kuid sellest väiksemaks meil vahet vähendada ei õnnestunud. Kolm minutit enne veerandi lõppu oli Tartu edu kasvanud juba 14-le punktile. Kolmanda veerandi võitis Tartu 22:18 ning mängu oldi juhtimas 11 punktiga 61:50.

Viimast veerandit alustasid vastased kohe kahe kahesega ning vahe oli 15 punkti. Ligi seitse minutit enne mängu lõppu oli vahe veel 15 punkti, kuid siis tegi Rapla midagi ootamatut – 13:0 spurdi ning vahe oli vaid 2 punkti. Tartu vabavisete ja kolmese järel oli vahe kiiresti 8 punkti, kuid võitja polnud enam kaugeltki selge. Viimasel minutil tabas Dorbek veel ühe kahese, kuid see jäi ka mängu viimaseks korviks ning mäng lõppes Tartu 6 punktilise võiduga 73:67.

Rapla korvpallimeeskonna resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (15p, 6rs), Nolan Cressler (13p, 5rs), Domagoj Bubalo (12p, 5rs), Gert Dorbek (12p) ja Indrek Kajupank (8p).

Järgmine mäng juba sel reedel, kui kodusaalis läheme vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ-ga. Kohtume Sadolin Spordihoones kell 19:00!