Laupäeval, 13. oktoobril kohtusid Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas AVIS UTILITAS Rapla ja VALMIERA GLASS VIA. Mäng kulges mõlema meeskonna jaoks tõusude ja mõõnadega, kuid kodusaalis õnnestus mängu lõpp enda kasuks pöörata just AVIS UTILITAS Raplal. Mängu viimane korv oli Rain Veidemani pealtpanek, millega Rapla kindlustas kauni lõppskooriga võidu 100:88.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus alustasid Rain Veideman, Hunter Mickelson, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Kuigi mängu alguses õnnestus meil hüppepall endale võidelda, siis läks esimese korvi saamiseni päris tükk aega. Rapla korvpallimeeskonna kodupublikul on traditsioon mängu alguses püsti tõusta ning plaksutades meeskonda toetada kuni võistkonna esimese korvini ning kuigi sel korral ei tahtnud see korv kuidagi tulla, siis rahvas elas kaasa ja seda magusam oli lõpuks see esimene korv kaks minutit peale mängu algust. Vastased olid selleks ajaks visanud viis punkti ning seis oli seega vastaste kasuks 5:2. Järgnes veel lätlaste 5:0 vahespurt, aga püsisime neil kindlalt kannul ning veerandaja lõppedes olime taga vaid nelja punktiga 20:24.

Teise veerandi esimesed kaks ja pool minutit õnnestus Valmieral paaripunktilist edu hoida, kuid Rapla meeskond ja fännid said järjest enam hoogu sisse ning 9:0 vahespurdi järel olime läinud juhtima nelja punktiga 35:31. Veerandaja keskel olid vastased vähendanud oma kaotusseisu vaid ühele punktile 35:36 ning mäng muutus järjest pingelisemaks. Lätlaste kolmese järel olime taas tagaajaja rollis seisuga 36:38. Edasi kulges mäng punkt-punktis. Umbes poolteist minutit enne esimese poolajal lõppu õnnestus meil hetkeks minna juhtima 46:43, järgnesid vastaste kaks tabavat vabaviset ning sellele omakorda Hawkinsi ja Veidemani kahaesed. Teine veerandaeg õnnestus meil siiski võita 30:23 ning esimese poolaja lõppedes olime juhtimas kolme punktiga 50:47.

Kolmanda veerandi esimesed kaks minutit õnnestus meil hoida paaripunktilist eduseisu, kuni vastastel õnnestus taas seis viigistada 52:52 ning minna kokku 9:0 vahespurdi järel juhtima nelja punktiga 56:52. Veerandaja keskel tabas Ruut olulise kolmese, mille järel saime juhtima ühe punktiga 58:57. Selle järel õnnestus meil vahet vaid kasvatada ning minna veerandi lõpuks juhtima kaheksa punktiga 72:64.

Neljandat veerandit alustasime kahesega, mille järel olime juhtimas kümne punktiga 74:64. Kuigi vahe oli nüüd senise mängu suurim, siis tuli nüüd eriti kõvasti pingutada, sest vastased ei kavatsenud kaugeltki veel alla anda. Veerandi keskel teenisid nad järjest kaheksa punkti ning meie edust oli alles vaid üks punkt 84:83. Hawkins oli nüüd viie veaga mängust välja langenud. Meie kahesele järgnes vastaste kolmene ning mäng oligi taas viigis 86:86. Kaks ja pool minutit enne mängu lõppu oli meie edu vaid üks punkt 89:88, kuid Kajupank tabas olulise kolmese, millele järgnes nüüd Kaldre kahene, Ilvese ja Veidemani vabavisked ja muidugi meeldejääv Veidemani pealtpanek, millega täitus Rapla meeskonnal 100 punkti. Samal ajal vastastel ei õnnestunudki rohkem korve tabada ning võit kuulus meile seisul 100:88.

AVIS UTILITAS Rapla resultatiivseimad olid Rain Veideman (26p, 6lp, 3rs), Hunter Mickelson (23p, 9lp, 1rs) ja Ronald Delph (20p, 6lp, 3rs). Uus mängija Delph näitas ennast väga heast küljest ning loodame, et nii see ka jätkub!

Järgmine võimalus näha AVIS UTILITAS Raplat kodusaalis mängimas juba teisipäeval, kui showmängus läheme vastamisi JBA USA-ga. Ole kindlasti kohal, sest midagi sellist on võimalik kogeda ainult Raplas!