Eesti U14 vanuseklassi rahvuskoondised võistlevad 7.-9. juunini Leedus, Anykščiai’s Balti matšil. Noormeeste esindusmeeskond alistas avapäeval Leedu duubelmeeskonna numbritega 79:68. Tütarlapsed pidid tunnistama Valgevene 78:73 paremust.

Rauno Pehka juhendatav noormeeste koondis tegi sotid selgeks sisuliselt juba esimese veerandiga, võites selle 20:7. Vastased vähendasid poolajaks küll vahe 7-punktiliseks, 37:30, kuid ohtlikult lähedale vastaseid siiski ei lastud.

Eesti parimad olid tänases mängus Karl Markus Poom (pildil) 13 ja Sander Järve 12 silmaga. Egert Erm ja Patrick Malm lisasid mõlemad 10 punkti. Leedu parim oli Lukas Urbanavicius 19 punktiga.

Tütarlapsed läksid turniiri avamängus vastamisi Valgevene eakaaslastega. Esimese veerandi järel 11:23 kaotusseisu jäänud neiud jõudsid enne otsustavad neljandikku 11 punkti kaugusele, kuid lõpuks tuli tunnistada valgevenelannade 78:73 paremust.

Anna Marie Tamberg tõi eestlannade parimana 14 punkti, Diana Svedovskaja lisas 13 punkti. Võitjate poolelt säras Palina Verabeyi 33 punktiga.