89:83
02.04.2017, 17:00
MILLINE MÄNG, MILLINE SHOW

TYCO Rapla on tiitlikaitsjale vääriline vastane, selles ei ole küsimust!

Ka poolfinaalseeria teises kohtumises, mis toimus eile, 29.aprillil, pilgeni täis pakitud Sadolin Spordihoones, andis TYCO Rapla meeskond BC Kalev/Cramole tõelise lahingu. Mitte ainult lahingu, vaid tegelikkuses võib öelda, et hääleka kodupubliku toetusel mänginud kodumeeskond oli kohtumises domineerivamaks pooleks.

Kohtumise avaminutitel sai oma mängu paremini käima Rapla, kuid veerandi lõpus oli parem jällegi Cramo. Neljandiku lõppedes olid külalised juhtpositsioonil 19:16. Rapla jätkas visa vastupanu ning teise veerandi keskel ei pidanud külaliste närvid pingele vastu ning teeniti 2 tehnilist viga. Veerandi lõpp kuulus aga täielikult Raplale. 11:2 vahespurt, mis tipnes 0,8 sekundi jooksul visatud tabamusega (kusjuures pall pandi mängu oma väljaku poolelt), viis Rapla poolajaks juhtpositsioonile 41:32.

Kolmandal neljandikul jätkas Rapla oma survet ning maksimaalselt kasvas eduseis juba 12-punktiliseks. Veerandaja lõpuks suutis valitsev Eesti Meister end siiski uuesti pildile mängida, kuigi otsustavad 10 minutit algasid ikkagi Rapla eduseisus – 58:54.

Ka viimasel neljandikul ei andnud Rapla vastastele armu ning mäng kulges punkt-punkti heitluses, kus meeskondi lahutas maksimaalselt 4 punkti. Vaatamata sõnatuks tegevale esitusele TYCO Rapla poolt, oli tiitlikaitsja Tanel Soku juhtimisel lõpuminutitel siiski kindlam. Kuigi Raplal olid ka lõpus omad võimalused ning võidupunktid teeniti rohkem kui kuhjaga välja, olid lõpusireeni kõlades tablool numbrid 73:75. Seega sai BC Kalev/Cramo teise ülinapi võidu selles poolfinaalseerias.

Suurepärase esituse tegid kõik Rapla mängijad, kes põnevuskohtumises väljakul käisid. Kaksikduubli 13 punkti + 10 lauapalli teinud Raido Ringmets oli seekord meeskonna resultatiivsem. Andre Pärn lisas 12 ning Illimar Pilk ning Martin Paasoja 11 silma. Rait-Riivo Laane tõi 9 punkti ja andis 6 resultatiivset söötu. BC Kalev/Cramo parim oli taaskord Frank Elegar 22 punkti ja 15 lauapalliga. Tanel Sokk lisas 20 silma.

Pikka puhkust meestele ei anta ning seeria kolmas lahing leiab aset juba homme, 1. mail, Saku Suurhallis. Mäng algab kell 19.00. Meeskond ootab Saku Suurhalli vähemasti sama suurt ja häälekat fänniarmeed nagu poolfinaalide avalahingus. Toome selle seeria üheskoos Raplasse tagasi!!!

Vaata kohtumisest ka foto ja video jäädvustusi!