TULE TRENNI
89:83
02.04.2017, 17:00
OLI VÕITLUST, INTRIIGI, PINGET, KUID TIITLIKAITSJA VÕTTIS SIISKI OMA

Kevadpühal, maikuu esimesel päeval, sai Saku Suurhallis läbi TYCO Rapla ja BC Kalev/Cramo vaheline poolfinaalseeria – Taaveti ja Koljati lahing, millest tegelikkuses kujunes välja intrigeeriv võrdsete meeskondade heitlus finaalipääsule. Kolme mängu kokkuvõttes jäi Rapla valitsevale Eesti Meistrile alla vaid 16 punktiga, kusjuures viimase mängu, mis lõppes tulemusega 80:69, arvele saab neist kirjutada 11.

Seerias viimaseks jäänud kohtumine algas Kalevi dikteerimisel ning peamiselt kesise visketabavuse tõttu jäi Rapla avaveerandil alla 11:23. Teisel neljandikul mängupilt paranes, kuid eelmises kohtumises poolajaks saavutatud 9-punktline eduseis, oli vahetatud kaotusnumbrite 26:47 vastu.

TYCO Rapla meeskond oli hooaja lõpufaasis piisavalt tõestanud oma sisu ning Rapla poolehoidjate armee võis olla kindel, et nende lemmikmeeskond ei ole veel oma viimast sõna öelnud. Nii juhtuski! Kolmas neljandik lõpetati võidukalt 22:14 ja otsustavad 10 minutit algasid seisuga 61:48 võõrustajate poolt vaadatuna.

Rapla püsis pidevalt 10 punkti piirimail ja õhus oli tunda pinget. Kohtumise kulminatsiooniks sai neljanda veerandi keskpaik, kui Kalevi NBA kogemustega mängujuht Keith MCLeod kaotas palli Rapla kaitsespetsialistile Martin Dorbekule.

Pallikaotusest raevunud McLeod lõi seepeale Dorbekut rusikaga näkku. McLeod eemaldati ning loodetavasti saab selline ülimalt ebasportlik ning ebaprofessionaalne käitumine väärilise karistuse distsiplinaarkomisjoni poolt. Löögist taastunud, tabas  Martin Dorbek 2 korvi järjest ning viis TYCO Rapla meeskonna 7 punkti kaugusele 65:72. Seejärel haaras kalevlaste juhtohjad aga Tanel Sokk ning Raplat enam lähedale ei lastud. Kalev/Cramo võttis skandaalse maigu omandanud kohtumises seeria kolmanda võidu 80:69 ning sammus finaali.

Rapla resultatiivseim oli kohtumises Martin Paasoja 15 punktiga. Kahetsusväärse sündmuse keskpunkti sattunud Martin Dorbek lisas 14 punkti, Rait-Riivo Laane panustas 13 ning Illimar Pilk 11 silma. Kalev/Cramo edukaim skoorija oli Gary Wilkinson 18 punktiga.

TYCO Rapla jaoks pole aga midagi katki, Kalev/Cramole näidati tõsiselt hambaid ning lähipäevade jooksul minnakse võitlema pronksmedalite eest. Teises poolfinaalpaaris on hetkel seis 2:0 Tartu Rocki kasuks. Seeria kolmas mäng toimub  täna, 2.mail, kui see lõpeb tartlastele võidukalt, siis selgub ka pronksiseeria ajakava.