TULE TRENNI
89:83
02.04.2017, 17:00
ESIMENE MÄNG LÄBI, KUID MITTE TERVE SEERIA!

Sisuka poolfinaalseeria järel tõi TYCO Rapla pronksiseera avamänguks Sadolin Spordihoonesse rekordiliselt palju poolehoidjad. Üle 1100 inimese otsustasid pühapäeva õhtupooliku veeta korvpallisaalis, jälgides TYCO Rapla ja BC Rakvere Tarva vahelise medaliheitluse algust.

Nendele, kelle süda Rapla mängurütmis põksub, ei olnud kohtumise algus just meelepäraseim. Kodumeeskond jäi hätta maa-ala kaitse murdmisega ning Tarvas haaras avaminutitest initsiatiivi. Publiku marulisel toetusel tõi Rapla teisel veerandajal mängu pöörde. Rait-Riivo Laane ja Andre Pärna tabamustest sooritati 10:0 spurt ning jõuti tulemuseni 23:24. Neljandiku lõpus oli Rakvere taaskord kübeke kindlam ning poolajale läks Rapla kaotusseisus 27:32.

Teist poolaeg alustas „kontserdiga“ Rakvere viskekahur Maris Laksa ning minut-minuti haaval oli näha, et Rapla hoog ei ole täna see, mis ta olema peaks. Kolmanda veerandi lõpul näidati siiski mitmeid suurepäraseid rünnakulahendusi ning otsustav veerandaeg algas tulemuselt 48:62. Rakvere oli püütavas kauguses ning fännide meelestatus oli positiivne, sest on ju edukalt välja tuldud ka palju suurematest kaotusseisust. Kahjuks jäi siiski seekord külaliste jõud peale ning viigiliselt lõppenud viimane neljandik tõi 75:63 võidu BC Rakvere Tarvale.

TYCO Rapla resultatiivseim oli Andre Pärn 19 silmaga. Rait-Riivo Laane lisas 16 punkti ja 5 korvisöötu ning Martin Paasoja 14 silma. Rõõm on tõdeda, et üha enam sekkub Rapla meeskonna käekäiku vigastusest taastuv Janar Soo. Tema „saagiks“ oli 4 korvisöötu, 4 lauapalli, 6 vaheltlõiget ning 4 punkti. BC Rakvere Tarva parim oli Maris Laksa 22 punktiga.

Kuna kohtumise näol oli tegemist Rapla viimase kodumänguga, siis mängu lõpul tegi meeskond fännide ees ilusa žesti– tribüünide ees toetajaid tänades võis TYCO Rapla meeste alussärkidelt lugeda kokku loosungi: „Aitäh Teile!“ Oli kahju, et esimene medalimäng ei pakkunud poolehoidjatele seda, mida südames nii väga ihati, kuid „püssi“ põõsasse visata on veel oi-oi kui vara! Uus lahing toimub juba kolmapäeval, 8.mail, Rakvere Spordihallis. Kohtumise algusaeg 19.00!