Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
B KLASSI POISID EMV FINAALIS!

Viimase vanuseklassina on veel Eesti noorte meistrivõistlustel „tules“ B-klassi noormehed. Final four-i esimesel päeval, 21.mail, pakkusid just Rapla KK noormehed suurepärase üllatuse. Võistlussüsteemikohaselt läksid poolfinaalis vastamisi põhiturniiri teine (Audentese SK) ja kolmas (United Loggers Rapla). Kuigi meeskonnad on sel hooajal näidanud üsna võrdväärset mängu, oli Audentes poolfinaalpaari ilmselge favoriit.

Rapla noormehed, kellest vaid neli kuuluvad oma vanuselt B-klassi, näitasid mitmeid  Eesti U-16 koondise kandidaate omavale Audentesele väga südikat vastupanu ning poolfinaalis kujunes täielik põnevusetendus. Esimene poolaeg võidetigi 6-silmaga, kolmanda neljandiku lõppedes oli eduseisus 52:48 omakorda Audentes. Neljandal veerandil suutis Rapla juhtima minna 71:60, kuid normaalaja lõpuks oli tablool numbrid 71:71.

Mäng läks lisaajale. Kusjuures selleks momendiks olid kaks põhimeest Rapla niigi noorest koosseisust viie veaga pingile läinud. Tõenäoliselt arvasid Audentese mängijad, et finaalipilet on juba kindlalt taskus. Otsustavalt viiel minutil näitasid raplakad aga oma tõelist sisu – lisaaeg võideti tulemusega 15:8 ja kogu mäng seega 86:79!

Üleplatsimehena viskas Ivalo Pajumets 39 punkti ja võttis 21 lauapalli. Martin Ütsmüts ja Gert Lagus lisasid kumbki 21 silma! Audentese parim oli Kevin Kullerkupp 26 punktiga.

Täna, 22.mail, kell 15.00 kohtub United Loggers Rapla Pärnu Spordihallis kohaliku FINNLOG-iga  - mängus on Eesti Meistritiitel!