TULE TRENNI
89:83
02.04.2017, 17:00
EESTI NAISTE KOONDIS VALIKMÄNGUDELT TAGASI

Esmaspäeval, 10.juunil, jõudis Eesti naiste korvpallikoondis tagasi 2015. aasta Euroopa Meistrivõistluste valiktsükli alagrupiturniirilt. Naiskond sai neljaliikmelises alagrupis Kreeka järel ja Hollandi ning võõrustajamaa Luxembourgi ees teise koha. Vaatamata kahele heale esitusele edasipääsu siiski ei tagatud – turniirisüsteemi kohaselt pääseb edasi vaid alagurpivõitja.

Esimeses kohtumise alistas Eesti kindlalt Luxembourgi 79:53. Järgmises mängus jäeti hea teisepoolaja abil kindlalt selja taha ka Holland - 77:54. Kuigi kreeklannad said Hollandist jagu vaid paari silmaga, ei suutnud Eesti naiskond Kreeka vastu suurüllatust korda saata ning 43:58 kaotusega lõpetati alagrupp teise kohaga.

AmEst Rapla mängija Kerli Haas iseloomustas allajäämist Kreekale järgnevalt: „Edasipääs oleks olnud muidugi super saavutus, kuid Kreeka oli ikka omaette klass! Ilus oli vaadata nende kaitsemängu. Nende tugev kaitse sundis meid tegema raskeid viskeid, mida me ei tabanud. Nemad seevastu said tänu meie eksimustele juurde enesekindlust ning sealt see vahe kärisema hakkas.“

Üldjoontes olid Kerli emotsioonid koondisetsüklit kokkuvõttes järgnevad: „Lõppenud koondisetsükliga võin enam-vähem rahule jääda. Tulemuslikult esinesime võistkonnaga väga edukalt, kuid isiklikus plaanis oleks oodanud rohkemat. Hollandi vastu sain piisavalt mänguaega, kuid Luxemburgi ja Kreeka vastu jäi mänguaeg lühikeseks, vastavalt 8 ja 5 minutit. Põhiliselt mängitas treener 7 mängijat ning kuna vahetust oli vähe, siis oli ka minu roll anda põhimängijatele paari minuti kaupa puhkust. Põhiline eesmärk oli anda endast kaitses kõik ning korviviskamine oli põhitegijate pärusmaa. Esile tõstaks ma omadest noorukest Maaja Bratkat, kes on tublisti arenenud ning on tugev tugi korvi all nii rünnakul kui kaitses. Ta on enesekindlamaks muutunud ning võtab julgelt rünnakuid ette.“

Võitlust ühele pääsmele 2015.aasta EM-ile jätkavad lisaks Eesti alagrupikaaslasele Kreekale veel Iisrael, Bulgaaria ja Poola.