TULE TRENNI
89:83
02.04.2017, 17:00
U-20 KOONDISE ESIMENE VAATUS VÕITU EI TOONUD

Eile, 9.juuli, õhtul tegi Eesti noormeeste U-20 koondis oma debüüdi kodustel Euroopa Meistrivõistlustel. Vahetult pärast turniiri avastseremooniat, kell 20:45, mindi vastamisi Sloveenia esindusega. Pea 3000 pealtvaatajaga täitunud Saku Suurhallis alustas Eesti meeskond bravuurikalt, põhiviisikusse kuulusid ka kolm TYCO Rapla mängmeest Rait-Riivo Laane, Martin Paasoja ja Rauno Nurger.

Esimese veerandi vältel oldi pidevalt eduseisus ja 8. minutiks olid numbrid tablool 22:12 Eestile. Avaveerandi lõpp kuulus siiski sloveenidele ning tasavägise teise neljandiku järel mindi poolajale 45:47 kaotusseisus. Pärast 15.minutilist puhkepausi kulges mäng külaliste initsiatiivil, kuid samas Eesti noormehed ei andnud alla ning otsustav veerandaeg algas vaid neljapunktilises kaotusseisus 64:60. Viimase 10 minutiga rauges eestlaste jõud ning avamängu ei suudetud üllatusega lõpetada. Tulemusega 79:69 võttis võidu favoriit Sloveenia.

Kuigi avamängus võidupunkte kirja ei saadud, oli positiivne, et eelmisel hooajal TYCO Rapla eest pallinud mehed tõestasid oma taset ja rolli koondises. Kolm põhiviisiklast Laane, Paasoja, Nurger kuulusid ka parimate skooritegijate hulka. Laane ja Paasoja panustasid mõlemad 12 silma, Nurgeri kontosse kogunes 10 punkti ja 9 lauapalli. Tarva hingekirja kuulunud Mihkel Schleicher lisas 11 punkti. 8. mänguminuti jooksul avas isikliku punktiarve ka Martin Jurtom.

Mängu statistika ja videokokkuvõte.

Eesti meeskonna järgmine lahing toimub neljapäeval, 11.juunil, kell 20:15 Saku Suurhallis, vastaseks Prantsusmaa meeskond. Omad ootavad poolehoidjaid!