Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
2001. POISID HOOAJAEELSEL TURNIIRIL NAPILT NELJANDAD

22.-24.08.2013 toimus Rakveres 7. rahvusvaheline Noorte Korvpallikarikaturniiri "New Generation´s Mini Cup“. Noortele tulevikulootustele mõeldud turniir, mis on juba neljandat aastat lülitatud FIBA Europe ametlikku kalenderplaani, on ajaga muutunud üheks kõrgetasemelisemaks noorteturniirks Baltimaades.

Kokku osales turniiril 58 satsi 8 riigist. Rapla Korvpallikooli osales 2001. aasta poiste vanuseklassis, kus omavahel konkureeris 12 satsi.

Meie alagruppi kuulusid Admiralteiskaya Venemaalt ja Valmiera Lätist. Alagrupifaas läbiti täiseduga, võites Valmierat tulemusega 44:20 ja Admiralteiskaya 57:11. Veerandfinaalis tuli vastu taaskord lõunanaabrite esindus – BS Ogre Lätist. Tasavägise mängu kallutasid enda poolel raplakad seisuga 53:40.

Poolfinaalis ootas Raplat ees BC Tarvas/ Rakvere. Mäng kulges kuni poolajani punkt punktis, kuid kolmanda veerandaja algul tehti vahe sisse, mis püsis sisuliselt mängu lõpuni, ja vastu tuli võtta turniiri esimene kaotus seisuga 42:29.

Mängus pronksmedalitele ootas meid ees Akmene sats Leedust. Mäng oli ülipingeline algusest lõpuni. Kahjuks ei olnud õnn seekord meie poolt ja vastu tuli võtta napp 2- punktiline kaotus 42:44.Turniiril saavutati seega tubli 4. koht!

Võistkonnas mängisid: Johan Marcus Tamberg, Taniel Alumets, Markus Ruubel, Drevor Andris Rudnevs, Karl Hendrik Erm, Jan Märten Ratas. Märjamaalt olid abiks veel 3 poissi: Johannes Kirsipuu, Joonas Riismaa ja Elvis Toomistu.