Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
AMEST RAPLA TEGI SÜDIKA AVALÖÖGI

Esmaspäeval algasid Audentese Spordihallis AmEst Rapla Ja Eclex/1182 vahelise mänguga Eesti naiste meistrivõistlused. Teist aastat järjest peetakse liiga ühes lõunanaabrite lätlastega, Eesti-Läti Ühisliigas osaleb kokku 13 naiskonda (5 Eestist ja 8 Lätist).
                                                                        Avamäng, kus paberilt vaadatuna oleks pidanud jõudude vahekord väga selge olema, kujunes oodatust põnevamaks. Avaveerandi lõppedes oli AmEst Rapla kahe silma kaugusel 14:16. Ka teisel neljandikul ei andnud Rapla neiud alla ja püsisid ohtlikus kauguses. Poolajale mindi tulemuselt 37:31.

Pärast 15-minutlist puhkust alustas Rapla hästi ning sulatas vahe 2 punktini, kuid seejärel tegi korvialuses mängus ja lauavõitluses ülekaalu näidanud Eclex vahespurdi. Siiski ei andnud AmEst Rapla alla ja püsiti mängus. Viimane veerandaeg võideti 7 silmaga ning lõpptulemuseks Eclexi/1182 võit numbritega 65:54.

Kokkuvõtteks võib naiskonna avamängu tulemusega rahule jääda, sest vastas oli naiskond kelle pooled liikmed on Eesti rahvuskoondise mängijad. Mängupildis on aga kindlasti veel palju arenguruumi.

Rapla edukaimad olid kohtumised Kerli Haas ja Kaia Kosk, kes vastavalt panustasid 22 punkti ja 9 lauapalli ning 20 punkti ja 7 lauapalli. Kadri Kruusimägi lisas 8 silma.

Naiskonna järgmised kohtumised Eesti-Läti Ühisliigas toimuvad eeloleval nädalavahetusel Riias. Esmalt minnakse 12. oktoobril kell 17.00 vastamisi eelmisel hooajal Ühisliigas kolmanda kohaga lõpetanud RSU/Merksiga ning seejärel 13. oktoobril kell 12.00 liiga uustulnuka Kolibri naiskonnaga. Esimese kodumängu peab AmEst Rapla 31.oktoobril kell 18.30 kui võõrustatakse Audentese Spordigümnaasiumi naiskonda.