Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
TYCO TEGI VÕIMSA COMEBACK-I, KUID VÕIT NAPSATI LISAAJAL KÄEST

9. oktoobril tegi TYCO Rapla meeskond oma esimese mängu Balti liigas, vastaseks aga kodune konkurent Tallinna Kalev. Kuigi tahtmine revanšeerida kodus, meistriliiga arvestuses, saadud napp kaotus oli meeletult suur, jäi Balti liigas võiduarve siiski avamata.
                                                                       Nagu eelmises kohtumiseski oli TYCO Raplal taaskord raskusi oma mängu käima saamisega. Tuleb tõdeda, et esimene poolaeg kriitikat ei kannatanud – vastastel lubati visati kogunisti 48 silma ning ise saadi seejuures 35 punkti.

Pärast 15-minutilist puhkepausi ja õpetussõnu alustas TYCO Rapla vastaste tagaajamist. Kuigi ka esimesed minutid kolmandast neljandikust ei õnnestunud kõige paremini ja vahe venis veelgi suuremaks. Seisult 43:61 tegi Rapla 8:2 spurdi ning otsustav veerand algas seega 12-punktlisest kaotusseisust (51:63).

Viimase neljandiku alguses tegi Rapla otsustava sammu mängu stsenaariumi muutmise suunas – 9:0 vahespurt ning vastane oli vaid 3 silma kaugusel. Järgnes 8 minuti jagu punkt-punkti heitlust. Kohtumise viimastel minutitel olid kõik trumbid Raplal olemas, kuid Reimo Tamme kolmene, mis tõi tabloole numbrid 77:77, viis mängu hoopis lisaajale!

Kõik algas nullist, Raplat ei seganud enam kehv mängu esimene pool. Viieminutilist lisaaega alustatigi hästi, minnes 81:77 juhtima. TYCO Rapla oli kogu lisaaja vältel domineerivamaks pooleks, kuid otsustavatel momentidel tabatud kaugvisetega võttis koduväljakul mänginud Tallinna Kalev võidu käest. Lõpptulemuseks numbrid 86:88.

Vaatamata kaotusele, demonstreeris TYCO Rapla kõnealuses kohtumises edukalt oma ühtset koosseisu. Kui näiteks vastastel jagusid punktid esiviisiku ja vahetusmängijate vahel järgnevalt – 71 vs 17, siis Raplal olid vastavad numbrid 44 vs 42. Kahekohalise arvu punkte viskasid 5 meest.

Martin Dorbek tegi kaksikduubli 17 punkti + 10 lauapalli, lisaks ka 6 vaheltlõiget ja 4 korvisöötu. Andre Pärn panustas 15 silma, mängu alguses Raplat pildil hoidnud Kristjan Voolaid lisas 14. Samuti jäi 14 punkti peale Rait-Riivo Laane, lisaks võttis ta maha 8 lauda ja andis 6 söötu. Sven Kaldre tõi 12 ning suurepärase viimase veerandaja teinud Oliver Metsalu 8 punkti. Tallinna Kalevi resultatiivseimad oli Kaido Saks ja Reimo Tamm, kes vastavalt tõid 20 ja 17 silma.

Kolm järjestikust kaotust, kahju, kuid just kaotustest õpitaksegi ju kõige rohkem. Viimaste kohtumistega on TYCO Rapla näidanud, et sisu on kõvasti, kuid mingi väike lüli jääb lahutama võidupunktidest. Kindlasti teeb meeskond omad järeldused ja võidud tulemata ei jää!

Järgmisel nädalal on ees 2 kodumängu - 17.oktoobril võõrustatakse kell 19.30 KK Hitot ning kaks päeva hiljem, laupäeval, kell 17.00 tuleb Sadolin Spordihoones väljakule TÜ Rock!!