Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
AMEST RAPLA SAI ÜHISLIIGAS VÕIDUPUNKTID KIRJA

12.-13. oktoobril käis AmEst Rapla naiskond oma selle hooaja esimesel Läti reisil. Eesti-Läti Ühisliiga, mis käesolevast hooajast kannab Nordea Ühisliiga nime, raames peeti kaks kohtumist.
                                                                      Esimene vastane ei olnud kergemate killast – eelmisel hooajal liigas pronksi võitnud RSU/Merks. Rapla neidudest oluliselt pikemakasvulised ning samas kaugelt hästi tabanud lätlannad haarasid esimese veerandi lõpuminutitel initsiatiivi ning poolajaks oli kodunaiskond juhtimas 55:31. AmEst Rapla jäi alla lauavõitluses ning samuti tehti lubamatult palju pallikaotusi. Samas realiseeriti edukalt mitmeid kiirrünnakuid ning mängu teisel poolel püsis mäng võrdsem. Siiski võeti vastu kindel kaotus 63:97.

Rapla resultatiivseim oli kohtumises Kerli Haas 24 punktiga, Kaia Kosk lisas 16 silma ja 6 korvisöötu. Rosmary Rits lisas 8 ja Eliise Pajumets 7 silma.

Teisel mängupäeval läksid raplakad vastamisi liiga uustulnuka Kolibri Pepsi/47.vsk-ga. Alates mängu teisest veerandajast haaras Rapla naiskond liidrirolli. Kuigi Rapla oli pidevalt eduseisus, ei andnud kodunaiskond alla ning hääleka publiku toetusel hoiti Raplat minge all. Lõpuminutitega tehti aga „sotid“ selgeks ning AmEst Rapla sai hooaja kolmandas kohtumises võidupunktid kirja. Võit tuli numbritega 67:47.

Taaskord oli Rapla parim skoorija Kerli Haas 20 silmaga, Kaia Kosk tegi kaksikduubli 12 punkti + 12 lauapalli lisaks ka 5 vaheltlõiget, miinuspoolele tuleb kanda 6 pallikaotust. Rosemary Rits panustas 10, Kristel Viljus 9 ja Kadri Kruusimägi 8 punkti.

AmEst Rapla naiskond asub taaskord võistlustulle 25.oktoobril kui võõrsil kohtutakse Tallinna Ülikooliga. Kaugel ei ole enam ka esimene kodumäng, mis toimub 31.oktoobril kell 18.30 Audentese Spordigümnaasiumi vastu!