Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
AMEST RAPLA TUNNISTAS LISAAJAL TÜ PAREMUST

4.novembril pidas AmEst Rapla naiskond oma teise kodumängu Nordea Ühisliigas, vastaseks Tartu Ülikooli esindus.
                                                                      Mängu algus kodunaiskonna jaoks üsna kohutav, tehti palju pallikaotusi ning ka kaitsemäng andis soovida. Teist veerandaega alustati 10-punktilisest kaotusseisust 12:22. Vahe venis teise veerandi keskel veelgi suuremaks, kuid seejärel toimus lõpuks ka Rapla neidude leeris „äratus“ ning poolajale mindi 6-punktilises kaotusseisus 27:33.

Otsustava spurdi tegi AmEst Rapla neljandal veerandi alguses ning mängu viimased minutid kulgesid tõelises punkt-punkti heitluses. 19 sekundit enne normaalaja lõppu oli Raplal võimalus veel juhtima minna, kuid pärast veaga tabatud viset, vabaviset ei realiseeritud. Kuna Tartu oma viimast „õlekõrt“ ära ei kasutanud, jäid tabloole numbrid 57:57.

Lisaaeg kulges mõlema naiskonna poolt üsna resultatiivselt, kuid kokkuvõtteks olid edukamad siiski tartlannad. Juba teistkordselt sel hooajal jäi Rapla alla sarnase stsenaariumiga – paarkümmend sekundit enne lõppu mindi juhtima 1 punktiga 68:67, seejärel tabas Tartu kolmese ning Raplal oli armuaega kuus sekundit. Õnneks oli kasutada ka time-out. Minutilise mõttepausi järel väljakule minnes jõuti vabalt positsioonilt kaugviskele, kuid kahjuks vise ei tabanud. Seega tuli vastu võtta 68:70 kaotus

AmEst Rapla särgis oli resultatiivsem Rosemary Rits 19 punktiga, tema saagiks jäi ka 13 lauapalli. Kaia Kosk lisas 18 punkti, 8 lauapalli ning 7 korvisöötu. Kerli Haas panustas 12 punkti ja 10 lauapalli, Janne Mutli vastavad näitajad olid 11 ja 6 ning lisaks blokeeris ta 3 vastaste viset.

Kaotust pikalt põdeda pole aga naiskonnal aega, juba 9. novembril peetakse järgmine mäng kodusaalis. Kohe pärast TYCO Rapla ja KK Pärnu vahelist mängu minnakse vastamisi Läti U-16 koondisega.

10. novembril võõrustatakse aga Vega 1/ Liepaja naiskonda, mäng algab Sadolin Spordihoones kell 12.00.