Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
AMEST RAPLA ALUSTAS AASTAT VÕIDUKALT

Reedel, 10. jaanuaril, alustas AmEst Rapla võistkond mänge Nordea Ühisliiga vahegrupiturniiril. Esimene vastane, BK Kolibri/ 47.vsk, sai võõrsil alistatud.

Vaatamata positiivsele lõpule, ei alanud kohtumine Rapla jaoks üldse mitte rõõmustavalt. Kesist visketabavust näidanud Rapla jäi esimese 10 minuti järel kaotusseisu 11:18. Kiirelt jõuti teisel neljandikul järele, kuid seejärel tabasid koduväljaku eelist omanud lätlannad 3 kaugviset järjest. Poolajaks Raple neiud enam vahet vähendada ei suutnud, seega alustati mängu teist „vaatust“ 8-punktilises kaotusseisus 25:33.

Kolmandal veerandil paranes mängupilt nii kaitses kui rünnakul ja otsustavaks 10 minutiks vähendati vahe minimaalseks 40:41. Mängusaatuse otsustamine jäi siiski päris viimastele minutitele, millest kujunes tõeline thriller. Seekord pidasid AmEst Rapla mängijate närvid pingele paremini vastu ning võit numbritega 57:52 toodi koju!

Rapla naiskonna edukaim oli Kerli Haas 18 punkti ja 7 laupalliga, Kaia Kosk lisas 17 silma (kõik teisel poolajal) ja 9 lauapalli. Laura Reissar ja Eliise Pajumets panustasid vastavalt 8 ja 7 punkti, viimati nimetatu andis ka 5 korvisöötu.

Juba saabuval nädalavahetusel võtab naiskond taaskord suuna Läti poole. Mänguplaan näeb ette kohtumised Läti U16 ja Vega1/Liepaja naiskondadega. Kodus saab AmEst Raplat pallimas näha veebruari esimesel nädalavahetusel!