TULE TRENNI
89:83
02.04.2017, 17:00
NAISKONNALE LÄTIST NAPP JA KINDEL KAOTUS

18.-19- jaanuarini pidas AmEst Rapla naiskond järjekordsed Nordea Ühisliiga mängud Lätis. Esmalt kohtuti Riias Läti U-16 neidude koondisega.
                                                                       Kodus sai Rapla mõne kuu eest lätlannadelt üllatavalt kindla kaotusega ning teisele omavahelisele vastasseisule mindi revanši lootustega. Mäng algas üsnagi võrdselt, mõlemad naiskonnad näitasid head tabavust rünnakul. Poolajaks olid tablool numbrid 41:40.

Vaatamata väikesele edule oli AmEst Rapla domineerivamaks pooleks. Kolmandal veerandil tabas Raplat hetkeks mõõn, kuid tabavate kaugvisetega mängiti end taaskord juhtpositsioonile. AmEst Rapla mängijad tabasid II poolajal kokku 7 kaugviset, kuid samas tegutsesid rünnakul efektiivselt ka noored lätlannad ja mäng kulges kuni lõpusekunditeni punkt-punktis (15 korda muutus mängu jooksul liider ning 13 erineval korral olid tablool viiginumbrid). Paar lihtsat eksimust Rapla poolel tõid aga napi võidu koduvõistkonnale tulemusega 86:83.

Rapla särgis jõudsid kahekohalise punktisummani 4 mängijat. Kaia Kosk tegi kaksikduubli 19 punkti ja 11 laupalliga, Kerli Haas lisas 18, Kristel Viljus 17 ja Kadri Kruusimägi 12 silma.

Pärast mängu võeti suund Liepaja poole ning järgmisel päeval mindi vastamisi kohaliku Vega1/Liepaja naiskonnaga. Võrreldes esimese hooaja poolega jooksid Liepaja rivistuses väljakule 2 olulist täiendust – poolakast võõrleegionär ning põlvevigastusest taastunud Läti koondislane Sabine Niedola. Rapla ei saanud seevastu mängus kasutada aga oma tugitala Kerli Haasa, kes oli eelnevas mängus haiget teinud seljale, samuti ei saanud koolikohustuste tõttu kaasa teha Kadri Kruusimägi.

Kaheksat mängijat omanud Rapla jäi Liepaja esindusele kindlalt alla. Suurimat peavalu valmistas Liepaja ülekaal ründelauas ning terve mängu kestnud ülevälja pressing. Lõppseisuks vormistati numbrid 49:108. Karin Lipstuhl ja Kaia Kosk tõid resultatiivseimatena 15 punkti. Käe said valgeks kõik 8 mängijat.

Järgmisena mängib naiskond 1.-2. veebruaril kodusaalis, Sadolin Spordihoones.