Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
KOLM JÄRJEST, KAKS BALTI LIIGAS

24.jaanuaril pidas TYCO Rapla oma teise koduse Balti liiga kohtumise sel nädalal, vastaseks Läti esindus Valmiera.
                                                                        Kuna järgmisel päeval Sadolin Spordihoones peetavate maadluse Eesti meistrivõistluste jaoks oli üles seatud hulgaliselt heli – ja valgustehnikat, sai ka korvpallimäng play-off-ile kohase alguse. Efektne tutvustus veel mängu esimeses pooles lisajõudu ei pakkunud. Rapla avas küll tabava kaugviskega kohtumise skoori, kuid edaspidi oli pigem domineerivamaks pooleks eeldatav favoriit Valmiera. Esimese veerandi võitsid külalised numbritega 19:12 ning poolajaks oli eduseis 13-silmaline 43:30.

Teiseks poolajaks oli TYCO Rapla meeskond kui uuesti sündinud ning mäng ei olnud veel kuhugi kadunud. Kaitses tehti kõvasti tööd ja võideldi „elu“ hinna eest ning rünnakul pakuti ilusaid lahendusi. Selle tulemusena olid otsustavaks veerandiks tablool numbrid 55:56.

Viimased 10 minuti möödusid punkt-punkti heitluses, kus kumbki pool ei omanud kordagi neljast silmast suuremat edu. Võimalusi oli mõlemal võistkonnal, kuid kodupubliku rõõmuks kasutas omas šansid paremini ära TYCO Rapla ning kirjutas enda kontosse kolmanda järjestikuse võidu numbritega 71:68.

TYCO Rapla edu üheks pandiks võib kindlasti pidada võistkondlikku esitust – 9 meest sai käe valgeks, 8 neist viskasid viis või rohkem. Edukaimad olid Žiga Fifolt 16 ning Sven Kaldre ja Rait-Riivo Laane 11 silmaga.

Balti liigas oli see TYCO Raplale kolmas võit ning sellega tõsteti end võrdsele pulgale Rakvere Tarva ja Tallinna Kaleviga. Lootused edasipääsuks on säilinud!

Järgmisel nädalal peab võidulainel seilav TYCO kaks mängu. 30. jaanuaril kohtutakse võõrsil Tallinna Kaleviga ning 1. veebruaril alustatakse uut kuud kodus TTÜ vastu.