Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
AMEST RAPLALT KORRALIKUD KODUMÄNGUD

Veebruarikuu esimesel nädalavahetusel pidas AmEst Rapla naiskond kaks kodumängu, vastasteks Läti esindused Kolibri/47.vsk ja Vega1/Liepaja.
                                                                        Kolibri vastu tuli Raplal kanda favoriidikoormat, kuna kaks kohtumist sel hooajal on võidetud. Mängu alustatigi võimsalt ja esimese veerandaja lõpuks olid tablool numbrid 21:4. Teisel neljandikul tabas Kolibri mitu kaugviset ja leidis oma rütmi. Seega kahanes Rapla eduseis poolajaks 8-le silmale 31:23. Kuigi Rapla neiud ei lasknud vastast kordagi juhtima, muutus mängu teine poolaeg pingeliseks. Koduväljakul mänginud raplakad suutsid lõpuminutitel kindlamad olla ning seega kirjutati kontosse vahegrupi teine võit numbritega 59:54.

Rapla naiskonnas avasid punktiarve 9 mängijat. Neist resultatiivseim oli Kerli Haas 16 punktiga, Kaia Kosk lisas 11 silma, 8 lauapalli ja 5 vaheltlõiget. Eliise Pajumets tõi 9 punkti ja 7 lauapalli.

Teisel mängupäeval oli vastane hoopis teisest puust – möödunud hooaja Läti pronks Vega1/ Liepaja. Rapla alustas mängu pikkuses ning jõus suurt ülekaalu omanud Liepaja vastu väga hästi. Rünnakul leiti üles õiged lahendused ning kaitses võideldi hästi. Tulemuseks punkt-punktis kulgenud avapoolaeg, mille Liepaja minimaalse eduga 39:38 siiski võitis.

Kolmas veerandaeg, mis toob tihti mängukäikudesse pöörde, sai saatuslikuks ka AmEst Rapla naiskonnale. Neljas veerand suudeti aga taaskord võrdselt mängida ning seega tuli kolme korraliku veerandaja järel vastu võtta kaotus 63:78.

AmEst Rapla parim punktitooja oli taaskord Kerli Haas 22 silmaga, Kaia Kosk lisas 12 ja võttis maha ka 7 lauapalli. Kristel Viljus ja Kadri Kruusimägi panustasid 8 punkti.

Naiskond asub jälle võistlustulle eeloleval nädalavahetusel Riias, vastasteks Läti Ülikool ja Riia TTT juuniorid.