TULE TRENNI
89:83
02.04.2017, 17:00
AMEST RAPLA ALISTAS KODUS PÕHIKONKURENDI

10.märtsil võõrustas AmEst Rapla kodusaalis Tartu Ülikooli naiskonda. Tartu on Rapla üks põhikonkurente Nordea Ühisliiga vahegrupis ning samuti võisteldakse pääsu eest Eesti Meistrivõistluste poolfinaali.
                                                                         Koduväljaku eelist omanud raplakad alustasid mängu agressiivsemalt ja läksid kiirelt 8:0 juhtima. Kiire algedu oli aga veidi uinutav. 10 minuti järel oli Rapla eduseis kahanenud 2-punktliliseks 16:14. Kuigi Rapla oli enamasti liider, kulges teine neljandik tasavägiselt ning poolajaks lahutaski naiskondi taaskord kaks silma – 36:34.

Kolmandat veerandaega alustasid kindlamalt omakorda tartlannad ning pärast kahte järjestikust kaugviset suurenes nende edu 7 punktini. Veerandi lõpetas AmEst Rapla aga 10:0 spurdiga ning juhtis enne viimast neljandikku 52:49. Kohtumise saatust paika panevad 10 minutit kulgesid korvidevaeselt. Kodunaiskond ei andnud oma eduseisu kordagi käest, kuid mitmeid kordi jõudis Tartu ühe-kahe punkti kaugusele. Viimastel minutitel oli raplakatel tahet ja õnne rohkem ning tabelisse kirjutati tähtis 64:59 võit.

Skooritegemisel oli AmEst Rapla väga võrdne, kuus mängijat viskasid vähemalt 8 punkti. Kerli Haas tõi 12 punkti ja 9 lauapalli. Kaia Kosk lisas samuti 12 punkti, võttis ka 14 lauda, andis 5 korvisöötu ja tegi 6 vaheltlõiget, miinuspoolele võib kanda 5 pallikaotust. Kaari Kamp lisas 10 silma, Eliise Pajumets 9 ning Kristel Viljus ja Laura Marleen Reissar tõid 8 punkti.

AmEst Rapla on B-vahegrupi tabelis võitude-kaotuste suhtega 4-5 neljandal positsioonil. Samade numbritega järgnevad Tartu ja Läti U-16 koondis. AmEst Raplast ees on TTT juuniorid ja Läti Ülikool (6-3). Järgmisena võõrustataksegi 16.märtsil kell 14:00 just Läti Ülikooli naiskonda, seejärel 22.-23. märtsil Riia TTT juunioreid ja U-16 koondist.

Mis saab siis, kui Nordea liiga mängud on naiskonnal peetud? Järgneb põgus ülevaade sellest. Viie Eesti naiskonna vahel peetakse final four, kuhu pääseb 4 paremat naiskonda Nordea Ühisliiga järjestuse põhjal. Kolm Eesti naiskonda Eclex/1182, TLÜ ja Audentese SG mängivad ülemises vahegrupis ja on seega endale EMV play-off-i pääsme lunastanud. Neljanda pääsme eest konkureerivadki AmEst Rapla ja Tartu Ülikool. Kuigi Rapla on kahel korral Tartu Ülikooli alistanud, ei garanteeri see automaatselt paremat asetust lõplikus liigatabelis. Seega on väga tähtsad ka viimased mängud kolme Läti naiskonnaga, Tartul jääb mängida täpselt samade vastastega.