Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
KUUSMAA JA TYCO VÕTSID TARVA ÜLE VÕIDU

22.märtsil kohtus TYCO Rapla uue peatreeneri juhendamisel Sadolin Spordihoones Rakvere Tarvaga. Peaaegu play-off-i hõngulises õhkkonnas, kus publikut oli kogunenud pea täismaja, peeti maha tõeline põnevuslahing.
                                                                        Kohtumise esimesel poolajal hoidis liidrirolli enamasti külalismeeskond Tarvas. Kuid Rapla püsis kindlalt mängus ja eduseisus olemine ei jäänud samuti võõraks. Enne 15-minutlist puhkepausi oli juhtimas siiski Tarvas 43:37.

Kolmanda veerandaja lõpuminutitega läks omakorda liidriks Rapla 53:52. Otsustavast neljandikust kujunes tõeline maiuspalu publikule. Veel 20 sekundit enne kohtumise lõppu oli Rapla kaotusseisus 66:64. TYCO Raplal ei õnnestunud lõpule viia minutilisel mõttepausil joonistatud liikumist, kuna Tarvas pidurdas rünnaku veaga. Rapla poolelt pidi vabaviskejoonel asuma Dušan Sisic, kes oli selleks oli tabanud 12 vabaviskest 7. Otsustaval momendil pidas aga serblase närv vastu ning tabloole kerkisid viiginumbrid 66:66.

Tarval jäi armuaega 16 sekundi jagu. Raplakate rõõmuks lõppes rünnak aga valesööduga, mille lõikas vahelt Laane. 0,2 sekundit enne lõpusireeni tehti Laanele ka keskjoonel viga. Rapla meeskonna kapten tõi kastanid tulest välja, tabades esimese vabaviske ning visates teise meelega mööda, et Tarval mingisugust võimalust enam ei jääks. Rapla võidunumbrideks kirjutati 67:66

Emotsionaalse mänguvõidu sepistamisel tõi kõige enam punkte Rait-Riivo Laane, 16 silma. Teine lõpuminutite sangar Dušan Sisic lisas 15 punkti ja võttis maha ka 10 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudsid ka Martin Dorbek ja Sven Kaldre, kes vastavalt lisasid 11 ja 10 silma.

Märtsikuu viimase mängu peab TYCO Rapla juba vähem kui nädala pärast. 29. märtsil kell 17:00 võõrustatakse KK Pärnu meeskonda.