Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
AMEST RAPLA KINDLUSTAS KOHA EMV POOLFINAALIS

Möödunud nädalavahetusel pidas AmEst Rapla oma kaks viimast kohtumist Nordea Ühisliiga raames. Kuigi täitmata jäi maksimum programm, lõpetada hooaeg liigas 5 järjestikuse võiduga ja võtta Ühisliigas 9. koht, kindlustati siiski üks tähtsamaid eesmärke – jõuda nelja parima Eesti naiskonna hulka ning tagada seega koht EMV play-offis, mis saab alguse aprilli teisel nädalal.
                                                                        Vahegrupiturniiri saldoks jäi 6 võitu ja 6 kaotust ning Nordea Ühisliigas platseeruti sellega 10. kohal. Raplast tahapoole jäid Tartu Ülikool, Läti U-16 koondis ning Kolibri/ 47.vsk. Ühe koha võrra ettepoole Riia TTT Juuniorite esindus. Ülejäänud 8 paremat jätkavad liiga play-off mängudega. Nordea Liiga „Final 6“ turniir toimub Audentese Spordihallis 4.-6. aprillini.

Nüüd ka kodus peetud mängude juurde. Laupäeval kohtuti Riia TTT juuniorite esindusega. Mängu algus oli AmEst Rapla jaoks täielik katastroof. Oma mängu ei leitud kaitses ega rünnakul ning esimese veerandi järel oldi kaotusseisus 8:30. Teisel neljandikul mäng võrdsustus, kuid raplakate kaotusseis poolajaks oli siiski 20-punktiline 21:41. Kolmanda veerandiga vähendati kaotusseisu 9 silma võrra. Veidi enam kui 6 minutit enne kohtumise lõppu jõudis AmEst Rapla vastastest 7 punkti kaugusele, kuid enamaks jõudu ei jaganud ning tuli vastu võtta kaotus 60:71.

Pühepäeva hommikul tuli Rapla naiskonnal, aga taaskord võistlustulle minna, vastaseks Läti U16 koondis. Avaminutid ei kulgenud kodunaiskonnal jällegi väga hästi. Esimesel poolajal olidki eduseisus peamiselt Läti neiud. Mängu viimase 12 minutiga sooritasid raplakad aga 23-7 vahespurdi ja võtsid võidu tulemusega 63:54. Võit oli AmEst Rapla jaoks ülioluline, andes kindla edasipääsu Eesti MV poolfinaali, sõltumata Tartu Ülikooli edasistest mängudest.

Esimeses kohtumises tõi Rapla edukaimana 17 punkti Kaia Kosk, lisaks võttis ta ka 10 laupalli. Kerli Haas lisas 16 silma. 7 punkti viskasid 3 mängijat – Karin Lipstuhl, Laura Reissar ja Eliise Pajumets. Teises mängus oli resultatiivseimaks samuti Kaia, kes tõi 19 silma, võttis 12 lauapalli ja andis ka 6 korvisöötu. Eliise lisas 12, Kerli 10 ning Laura 9 silma.

Oma järgmised mängud peab naiskond aprillis ning ajakava on alles selgumas.