Avis
89:83
02.04.2017, 17:00
TYCO JA ROCKI MÄNG LÄKS AJALUKKU

Rahvusvahelisel naljapäeval, 1.aprillil, oli Alexela KML ajakava kohaselt ette nähtud TYCO Rapla kodumäng TÜ/Rocki vastu. Naljapäeva lõpuks läks asi naljast väga kaugele ning TYCO ja Rocki kohtumise toimumine langes suure küsimärgi alla. Pingelise olukorra tekitas Sadolin Spordihoone ühe põhikorvi konstruktsiooni rike. Korvi ei olnud võimalik enam lae alt õigele kõrgusele langetada.
                                                                        Võistkonnad olid mänguvalmis, kohtunikud kohal ning ka fännid kogunesid aegsasti, kuid Sadolini põhiväljakul oli mängu pidamine võimatu. Tuli leida sobiv alternatiiv.

Esimesena kaaluti mängu üleviimist Kohilasse, kuid seal pidi samal ajal algama I liiga mäng. Teine variant oli kasutada Sadolini väikest ehk ristipidist väljakut. Pärast üsna pikka arutelu tehti lõplik otsus, et kohtumise algus lükkub edasi 30min ning mängitaksegi nö väikesel väljakul. Redelid ning väljaku otsaseina moodustavad kokku lükatud tribüünid voodertati võimlemismattidega ning kohtumine võis lõpuks alata.

Harjumatud tingimused raplakatele sobisid ning mängu alustati hästi. Eriti heas hoos oli Rait-Riivo Laane, kes avaveerandiga tõi meeskonna kontosse 11 silma. Esimene ja teine veerand kulgesidki väga tasavägiselt. 15-minutilisele puhkepausile minnes oli Rocki eduseis minimaalne 38:37.

Väikese pöörde tõi TÜ/Rock mängu kolmanda veerandi algul, kui kiirelt sooritati 9:0 spurt. Samas püsis TYCO selgelt mängus ning viimaseks veerandiks oldi Rockist 8 silma kaugusel 51:59.

Neljanda veerandi avaminutitega pandi aga kohtumise saatus põhimõtteliselt paika, maksimaalselt kasvas Rocki edu 22-punktiliseks. TYCO Rapla mehed keeldusid aga allaandmisest. Mäng lõpetati viimse sekundini võideldes, selle tasuks 18:5 lõpuspurt ning kohtumine lõppes numbritega, mida ei tasu häbeneda – 69:78.

TYCO Rapla resultatiivsemad olid Rait-Riivo Laane ja Sven Kaldre 20 silmaga. Martin Paasoja lisas 12 silma. Rocki parim oli Timo Eichfuss 17 punktiga.

Juba neljapäeval, 3.aprillil, kohtub TYCO Rapla kodus KK Hitoga, kohtumine algab kell 19:30. NB! TÜ/Rockiga peetud mängu pileti ettenäitamisel saab sissepääsu Hitoga mängule lunastada 3€ eest!