Neljapäeval, 5. oktoobril, avati Alexela Korvpalli Meistriliiga, kui ootamatult tasavägiseks kujunenud avamängus läksid Kalevi Spordihallis vastamisi eelmise hooaja finalistid BC Kalev/Cramo ja AVIS UTILITAS Rapla. Kuigi lisaajal pidime tunnistama vastaste 78:76 paremust, siis suutsime oma visadusega väga paljusid üllatada. Saali kogunenud Rapla fännid ei pidanud kindlasti pettuma, sest põnevust jagus viimaste sekunditeni.

Mängust:
Esimene veerandaeg oli AVIS UTILITAS Rapla meeskonna jaoks raske, sest ebaõnnestunud visked ja muud eksimused viisid meid küllaltki kiiresti kümnepunktilisse kaotusseisu. Veerandaja lõpuks oligi tablool seis 25:16. Uue veerandaja alguses oli aga mängupilt juba parem ning vahe suudeti hoida kümne punkti peal. Meie mängijad ei andnud alla ning tundus, et tagaajaja roll innustas neid iga hetkega veelgi rohkem pingutama. Teisel veerandajal suutsime visata ühe punkti rohkem kui BC Kalev/Cramo ning poolaeg lõppes skooriga 37:29.

Teist poolaega alustasid Rapla mehed veelgi enesekindlamalt ja kolmanda veerandaja teiseks pooleks suudeti mänguseis viigistada. Nii mängijate kui ka fännide jaoks oli see hetk emotsionaalselt eriti oluline. Veerandaja lõpuks olime endiselt 53:47 kaotusseisus, kuid usk võitu oli kasvanud mitmekordseks. Tõusvas tempos jätkati ka neljandal veerandajal. Mitmed õnnestumised nii kaitses kui ka ründes vähendasid jõudsalt vahet. Eriti otsustavaks said normaalaja viimased kaks minutit, mil Rapla tegi 7:0 spurdi ning lõppskooriks jäi 68:68.

Normaalajal järgnenud lisaajal käis mäng väga punkt-punktis ning oli suur võimalus, et mängida tuleb ka teine lisaaeg. Vaatamata meie visadusele õnnestus siiski BC Kalev/Cramol võita mäng skooriga 78:76. Meie resultatiivsemateks olid Devonte Upson 21 punkti ja 9 lauapalliga, Nolan Cressler 21 punkti ja 6 lauapalliga, Gert Dorbek 13 punkti ja 8 lauapalliga ning Maris Ziedins 9 punkti ja märkimisväärse 13 lauapalliga.

AVIS UTILITAS Rapla meeskond soovib tänada kõiki fänne ja kaasaelajaid, kes olid tulnud meid Kalevi Spordihalli toetama. Järgmine mäng toimub juba esmaspäeval kell 19.00, kui Kalevi Spordihallis mängitakse Tallinna Kalev/TLÜga. Kohtume saalis!