Eile, 18. detsembril kohtusid Balti liigas Pärnu Sadam ja AVIS UTILITAS Rapla. Esimese omavahelise kohtumise kaotas Rapla kodusaalis 88:94, kuid Pärnu Spordihallist toodi seekord koju magus võit 65:59. Nelja võidu ja kolme kaotusega tõuseb Rapla hetkel alagrupis esikohale. Mängida jääb nüüd veel viis mängu, millest kolm on jaanuari alguses kodusaalis ning kaks jaanuari viimastel päevadel võõrsil.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Indrek Kajupank, Jaren Sina ja Sven Kaldre. Mäng algas väga tasavägiselt ning kulges punkt-punktis. Vähem kui kolm minutit enne lõppu õnnestus tänu Upsoni, Ziedinsi ja Dorbeku korvidele kasvatada vahe kaheksale punktile ning esimese veerandaja lõppedes juhtisime 21:13. Teisel veerandajal oli meil suuri raskusi korvide tabamisega ning veerandaja viskasime kokku vaid seitse punkti. Kaks minutit enne teise veerandaja lõppu õnnestus Pärnul minna juhtima 26:25 ning ühepunktilisega eduga esimene poolaeg ka võideti (29:28).

Kui esimesel poolajal viskasid mõlemad võistkonnad väga vähe punkte, siis teise poolaja alguses tabasid nii Rapla kui ka Pärnu visked. Paaripunktiline vahe püsis kuni Pärnu 6:0 spurdini (49:41), millele Rapla vastas omakorda 7:0 spurdiga ja oli nüüd kaotusseisus vaid ühe punktiga 48:49. Viimasel sekundil tabas veel vastaste kahepunktivise ning kolmas veerandaeg lõppes Pärnu eduseisul 51:48. Viimane ja otsustav veerandaeg algas taas punkt-punktis mänguga. Minut enne lõppu sai oluliseks momendiks Cressleri kolmene, mille järel läksime kolme punktiga juhtima 63:59. Sellele järgnes veel Cressleri tabav vabavise ja Kaldre kaks tabavat vabaviset. Pärnu viimane kolmepunktivise läks mööda ning mängu oli võitnud AVIS UTILITAS Rapla skooriga 65:59.

Meie resultatiivseimad olid Indrek Kajupank (15p, 6lp), Devonte Upson (11p, 7lp) ja Sven Kaldre (11p, 5lp).

AVIS UTILITAS Rapla järgmine mäng juba reedel, kui kodusaalis läheme vastamisi BC Kalev/Cramoga. Kohtume saalis kell 19:00!