Eile, 19. novembril kohtusid Alexela Korvpalli Meistriliigas sel hooajal esimest korda TTÜ KK ja AVIS UTILITAS Rapla. Mäng kujunes meie jaoks järjekordseteks Ameerika mägedeks ning põnevust jagus taas viimaste sekunditeni, kuid õnneks suutsime mängu siiski võita 73:72. Kokku on meil Alexela KML-is nüüd viis võitu ja kolm kaotust, mis asetab meid hetkel turniiritabelis kolmandale kohale.

Mängust:

Avaveerandi esimene pool kulges tasavägiselt. Siis tabasid aga Olmre kolmene ja kahene, mis andsid juhtpositsiooni vastastele. Sellele omakorda järgnes küll Upsoni kahene, kuid veerandaja lõpus tabas ka Raadiku kolmene ning esimene veerandaeg lõppes meie jaoks 15:21.

Teist veerandaega alustas TTÜ eriti edukalt ning 12:0 spurdiga õnnestus neil kasvatada vahe 18-punktile (33:15). Veerandaja keskel tegime meie omakorda 13:0 spurdi ning jäime taha vaid kolme punktiga (32:35). Mõlema meeskonna vabavisete järel võitsid vastased esimese poolaja 37:34.

Kolmandal veerandajal läks esialgu juhtima TTÜ, kuid sellele järgnes kiiresti viik (39:39). TTÜ-l õnnestus nüüd veel teha 7:0 spurt (46:39), aga sellele vastas Rapla omakorda 7:0 spurdiga ning seis oli taas viigis (46:46). Tasavägine mäng kestis veerandaja lõpuni ning viimasele veerandajale mindi vastu seisul 55:55.

Otsustavat veerandaega alustas TTÜ tabava kolmesega, kuid Raplal oli sellele kohe vastu panna Upsoni ja Kaldre pealtpanekud. Sellele järgnes veel Cressleri sammudelt vise ning olime juhtimas kolme punktiga (61:58). Järgneva nelja minuti jooksul õnnestus TTÜ-l aga juhtima minna ning väikest vahet hoida. Kolm minutit enne mängu lõppu läks Rapla meeskond Kaldre tabavast kolmesest taas mängu juhtima (68:66), kuid vahe püsis ohtlikult väike. Alles viis sekundit enne mängu lõppu kasvatasid Cressleri kaks tabavat vabaviset vahe neljale punktile (73:69). Viimastel sekunditel proovisid vastased veel kolmese visata, kuid meie õnneks see ei tabanud. Siiski ei olnud mäng veel läbi, sest Kajupank oli teinud vea ning vastastel oli võimalus visata kolm vabaviset, millest kõik kolm ka sisse läksid. Mäng lõppes meie võiduga 73:72.

Meie resultatiivseimad olid Nolan Cressler (20p, 6lp, 5rs), Sven Kaldre (17p, 4lp, 4rs) ja Devonte Upson (14p, 6lp).

Järgmine mäng 1. detsembril Tartu Ülikooliga. Kohtumine algab Tartu Ülikooli Spordihoones kell 19:05.