AVIS UTILITAS Rapla kolmapäevaõhtu oli sisukas – Raplasse oli kohtumiseks sõitnud Eesti valitsev meister BC Kalev/Cramo. Sadolin Spordihoonesse kogunenud publik sai tõelise põnevusetenduse, kuid täiuslikust õnnest, võidust, jäi eile siiski napilt puudu – Cramo võttis oma 84:77.

Avaveerandil domineeris esimesest rünnakust peale kodumeeskond. Kalev/Cramol tundus mõni päev varem toimunud VTB liiga kohtumine veel jalgades, sest kohe täie võitlusvalmidusega neil peale tulla ei õnnestunud. Raplal, see-eest, õnnestus aga nii mõndagi ja nii lõppesidki esimesed kümme mänguminutit koduste 22:12 paremusega.

Ka teine veerand kulges suuresti Rapla juhtimisel. Ehkki Cramogi tundus järk-järgult ärkavat, ei suutnud nad endiselt võõrustajaid kuigi hästi kontrolli all hoida. Vähehaaval nihkusid nad järgi, kuid Rapla paremus kestis siiski pea poolaja lõpuni – alles mõned minutid enne poolaja lõppu suutis meisterklubi esimest korda kohtumist juhtima minna. Poolaja viimased minutid õnnestusid sellest kantuna Cramol veidi enam kui Raplal ning skoor, millega riietusruumidesse mindi, oli 39:36 külaliste kasuks.

Poolajapausi oli tõenäoliselt paljude fännide hirm, et underdog -i seisuses Rapla mäng võib hoo maha võtmise tõttu ära vajuda. Nii ometi ei läinud. Ehkki Cramo keskendumine tundus veelgi parem, ei lubanud ka võõrustajad endast mitte üle sõita, ning teiselgi poolajal õnnestus mitmel korral pisteliselt mõne punktiga juhtimagi minna. Kolmandal veerandil oli tasavägisus veel täies hoos ning Rapla jõudis vahetult enne lõppu ka viigini, 54:54, kuid Kristjan Kitsingu tabav kaugvise viis viimaseks neljandikuks Cramo siiski 3-punktisesse liidripositsiooni, 57:54.

Neljandal veerandil haarasid külalised viimaks mängupildis liidripositsiooni ning Rapla jäi nüüd enam tagaajaja rolli. Siiski oli võitlus endiselt väga kõva ning tribüünidel olnud publik sai näha nii viiginumbreid, Rapla edu kui ka Cramo õnnestumisi. Üritas Cramo mis üritas, Raplat ei õnnestunud kannult maha raputada: vahe tiirles suure osa veerandist 4-6 punkti ümber. Nii ka jäi – otsustavat muudatust kumbki meeskond lõpuks mängu tuua ei suutnudki. Lõpusireeni kõlades oli tablool BC Kalev/Cramo 84:77 paremus.

Rapla resultatiivseimaks kerkis kohtumises Hunter Mickelson, kellelt 17 punkti ja 9 lauapalli, topeltduubliga 13 punkti ja 12 lauapalli säras Ervins Jonats. Viis tabavat kaugviset kogunud Sven Kaldre sai lõpuks kirja 16 punkti, 5 lauapalli ja 2 korvisöötu.

12 võidu kõrvale 14. kaotuse kirja saanud Rapla asub turniiritabelis jätkuvalt napilt punase joone kohal, 8. asetusel. Põhiturniiri viimased kaks kohtumist on aga ilmtingimata vaja võita, et play-offikoht kindlustada, kuna joonealused meeskonnad hingavad tulemustega päris kuklasse.

Seetõttu on tõepoolest VÄGA oluline meeskonda väljaku kõrval toetada märtsikuise kodumängumaratoni viimases etapis tuleval laupäeval. 16. märtsil kell 17.00 sõidab Raplasse liiga 4. asetusega BK Ogre ja see tugev Läti klubi ei ole mingil juhul lihtne vastane. Ainuüksi eilsest mängust saadud võitlushimu ei ole kindlasti piisav tõuge, et meeskond rahulikult võiduni purjetada saaks. Fännide poolehoiu olulisust ei maksa alahinnata!

Kodumängupiletid eelmüügis ikka Raplamaa HEPAdes ja kampaania korras koos tasuta kuuma joogiga, niiet pilet tasku, jook kätte ja laupäeval saali! Viimasel hetkel tulijad saavad mängupääsme lunastada ka kohapeal.