Eile, 4. märtsil kohtusime Kalevi Spordihallis valitseva Eesti meistri BC Kalev/Cramoga. Kui viimased kaks omavahelist mängu on väga ühekülgselt kulgenud, siis sel korral näitas Rapla meeskond iseloomu ning andis korraliku lahingu. Vastased ei olnud ilmselgelt selleks valmis ning õhkkond muutus mängul iga hetkega järjest närvilisemaks ja pingelisemaks. Kuigi pidime võtma vastu 70:84 kaotuse, siis saime enne play-offe hea kogemuse ning rahvas vägeva korvpallielamuse.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Indrek Kajupank, Nolan Cressler ja Dominique Hawkins. Mängu alguses haarasid initsiatiivi vastased, kui läksid juhtima 6:0. Kogusime ennast aga kiirelt ning peagi olime taga vaid 4:6. Selle järel kulges mäng oodatust tasavägisemalt ning Cramol ei õnnestunud vahet kasvatada suuremaks kui paar punkti. Rapla fännide rõõmuks tabas 10 sekundit enne veerandi lõppu Hawkinsi kolmene ning esimese veerandi lõppedes olime läinud esmakordselt juhtima 20:18.

Teist veerandit alustasid vastased kahjuks kohe 7:0 spurdiga, mille järel jäime taha 20:25. Püsisime siiski visalt kannul, mis muutis vastaseid väga närviliseks ning mis omakorda muutis kogu mängu märgatavamalt pingelisemaks. Seda ilmestab hästi tõsiasi, et seitse minutit enne veerandi lõppu sai esmalt tehnilise Rapla peatreener, millele järgnes peagi Cramo pingi tehniline viga. Vahelduva eduga õnnestus vastastel minna enam kui 10 punktiga juhtima, kuid veerandi lõpus tabasid Cressleri ja Kajupanga vabavisked ning esimese poolaja lõppedes olime nüüd taga vaid 8 punktiga 37:45.

Kolmas veerand algas taas küllaltki tasavägiselt. Hawkinsi kolmese ja sellele kohe järgnenud kahese järel olime kaotusseisus vaid 6 punktiga 46:52. Cramol oli sellele aga kohe vastu panna 9:0 spurt, mille järel oli nende edu nüüd juba 15 punkti 61:46. Veerandi lõpus tõi veel Cressler oskuslikult Raplale 8 punkti juurde ning kolmanda veerandi lõppedes olime taga 11 punktiga 54:65.

Viimane veerand kulges meie jaoks kõige raskemalt ning vahe hakkas vaikselt kasvama, kuid siiski ei lasknud me sellele liiga suureks käriseda. Lõpuvile kõlades kuulus BC Kalev/Cramole 14-punktiline võit 84:70. Vaatamata kaotusele andsime aga ikka korraliku lahingu ning loodetavasti said kõik saalis viibinud fännid korraliku korvpallielamuse!

Seekordsed resultatiivseimad olid Nolan Cressler (23p, 3rs), Dominique Hawkins (20p, 2rs) ja Indrek Kajupank (13p, 6lp).

Järgmine mäng juba teisipäeval, kui kodusaalis läheme vastamisi Pärnu Sadamaga. Näeme saalis!