AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond võttis täna kodusaalis vastu Riia VEF-I meeskonna. Eesti-Läti korvpalliliiga teise asetusega meeskonnalt tuli tasavägise mängu järel vastu võtta valus 71:77 kaotus.

Mängu esimestel minutitel võttis külalismeeskond initsiatiivi enda kätte ning veidi enne veerandi keskpaika olid tablool nende 11:3 edunumbrid. Selle peale ärkas ka kodumeeskond ning selgelt otsustati, et aitab! Mängu kontroll haarati enda kätte ning tugeva 13:3 spurdiga võeti napp veerandivõit, 16:13. See tõotas head!

Teisest veerandist alates mäng võrdsustus. Mängiti sisuliselt punkt-punktis – nii mõlema poole õnnestumistele kui eksimustele oli vastastel peagi samaväärne vastus valmis. Poolajapausile suundudes näitas skoor samuti mängupildi võrdsust, Rapla juhtimas ülinapilt, 37:36. Kolmas veerand kulges eelmisega sisuliselt identses tempos. Niipea kui emb-kumb osapool väikse edu sisse mängis, tulid vastased jälle järgi. Veerandi lõpuks oli Rapla fännide suurimaks rõõmuks 2-punktises eduseisus, 58:56.

Otsustav viimane neljandik läks esialgu suurepäraselt. Mõne minutiga oli Rapla eduseis suurenenud 5 punktile ning lootused olid juba õigustatult õhus. Õige pea näitas aga Riia VEF, miks neil õigupoolest tabelis vaid 2 kaotust kirjas on – endale omaselt tugeva lõpetusega nulliti Rapla edu sama kiirelt, kui see saavutati, ning veerandi keskpaigaks olid tablool juba VEFi napp edu, 70:69. Paraku kodumeeskonnal Läti ühe tugevaima satsi vastu viimasteks minutiteks enam piisavalt jõudu ei jagunud ning vähehaaval läksid külalised ikkagi kõige olulisemal ajal eest. Mängu lõppskoor kodumeeskonna poolt vaadates: 71:77.

Rapla meeskonna olulisimad lülid olid täna 18 punkti ja 2 lauapalli toonud Ervins Jonats, 15 punkti, 7 lauapalli lisanud Ronald Delph ja 13 punkti, 8 lauda ja 6 korvisöötu kirja saanud Dominique Hawkins.

Järgmist kodumängu ei tule AVIS UTILITAS Rapla meeskonnal ega fännidel pikalt oodata, sest juba sel laupäeval, 26. jaanuaril, tuleb meile koju külla BK Liepaja meeskond. Mängupiletid on, nagu ikka, müügil HEPA Rapla teenindusjaamades ning saalis kohapeal.