Eile, 16. mail kohtusid Alexela korvpalli meistriliiga pronksiseeria teises mängus AVIS UTILITAS Rapla ja Pärnu Sadam. Seeria esimese mängu võitis kodusaalis Rapla korvpallimeeskond 84:77, eilses mängus tuli aga kahjuks võtta vastu kaotus 67:73. See aga tähendab, et kolme võiduni mängitav seeria on nüüd viigis 1-1 ning võitlus medalite peale muutub järjest põnevamaks. Uus võimalus seeriat juhtima minna on juba sel laupäeval kodusaalis. Ole kindlasti kohal!

Mängust: AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Mängu algul oli mõlemal võistkonnal keeruline palli läbi korvrõnga saada. Mängu esimesed punktid viskas Rapla poolteist minutit peale mängu algust. Tänu vabavisetel viigistasid pärnakad mängu ning läksid ka juhtima 3:2. Rapla tegi seejärel 7:0 vahespurdi ning läks omakorda juhtima 6 punktiga 9:3. Edu õnnestus hoida ning kaks minutit enne veerandi lõppu oli vahe 7 punkti meie kasuks 13:6. Vastaste 6:0 vahespurdi järel oli meie edu aga nüüd vaid 1 punkt 13:12. Esimese veerandi lõpetas Dorbeku kolmene ning olime veerandaja võitnud 15:12.

Teist veerandit õnnestus vastastel alustada kahe kahesega, mis tähendas, et juhtrolli oli võtnud Pärnu Sadam 16:15. Mängu jätkus vägagi tasavägiselt. Poolteist minutit enne veerandi lõppu õnnestus vastastel hetkeks 5 punktiga 29:24 juhtima minna. Upson vähendas küll kaotusseisu 3 punkti peale, aga teise veerandi olime kaotanud 11:17. Mängu juhtis Pärnu 29:26.

Ka kolmandat veerandit alustasid vastased paremini. – kaks kahest tagasid 7-punktise edu 33:26. Saime kahel korral vahe 6 punkti peale, aga Pärnul õnnestus teha 5:0 vahespurt ja kasvatada edu nüüd juba 11 punkti peale 40:29. Meie kahesele järgnes vastaste kolmene. Kaks ja pool minutit enne veerandi lõppu oli Pärnu meeskonna edu juba 14 punkti 49:35. Kajupanga, Kaldre ja Dorbeku üliolulised kolmesed vähendasid kaotusseisu 7 punkti peale 47:54. Vastased tabasid siiski veel ühe kahese. Kolmanda veerandi võitis Pärnu Sadam 27:21 ning oli seega mängu juhtimas 56:47.

Neljanda veerandi algul alustasime vaikselt vahe vähendamisega ning viis minutit enne mängu lõppu olime vaid 3-punktises kaotusseisus 56:59. Vahet enam väiksemaks aga mängu lõpuni saada ei õnnestunudki ning kuigi neljanda veerandi võitsime 20:17, siis tuli vastu võtta kaotus 67:73.

Meie resultatiivseimad olid Devonte Upson (16p, 12lp, 3rs), Gert Dorbek (15p, 8lp, 4rs), Sven Kaldre (11p, 3rs), Nolan Cressler (10p, 5lp, 4rs) ja Indrek Kajupaank (10p, 6lp). Mängust jäi vigastuse tõttu kõrvale Dominique Hawkins.

Pronksiseeria kolmas mäng juba laupäeval Sadolin Spordihoones. Ole kohal ja aitame üheskoos täissaaliga meeskonna võidule!!!