Laupäeval läksid Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas vastamisi eelmise hooaja suured rivaalid AVIS UTILITAS Rapla ja Pärnu Sadam. Oodata oli Rapla jaoks keerulist mängu, sest senine hooaeg oli kulgenud tõusude ja mõõnadega ning äsja lahkus meeskonna juurest kapten Rain Veideman. Rapla korvpallimeeskond on aga varemgi tõestanud, et raskused teevad meid vaid tugevamaks ning kuigi laupäevane mäng algas konarlikult, siis viimasel veerandil pandi oma paremus maksma ning saadi kirja võidupunktid skooriga 73:62. Turniiritabelis tõusime võidu järel Pärnu ette üheksandale kohale.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus alustasid Hunter Mickelson, Indrek Kajupank, Ervins Jonats, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Vastased alustasid mängu agressiivselt ning läksid kiirelt juhtima 7:0. Mickelsoni kahese järel saime siiski lõpuks ka meie skoori avatud ning tasapisi hakkasime vahet vähendama. Eriti hästi sai sihiku paika Sven Kaldre, kes veerandajal panustas meeskonna punktiskoori kolme kolmesega. Esimese veerandi lõppedes olime taga vaid ühe punktiga 17:18.

Kaks minutit peale teise veerandaja algust tabas Kaldre veel ühe kolmese, millele järgnesid Hawkinsi kahene ja Mickelsoni tabavad vabavisked ning esmakordselt olime läinud juhtima 25:22. Olukord muutus huvitavaks, kui ligi kahe minuti jooksul ei õnnestunud kummalgi meeskonnal palli korvi saada ning skoor püsis muutumatult. Järgnes punkt-punktis mäng, kuid kahjuks teise veerandi lõpuks õnnestus ikkagi Pärnul taas juhtima minna 33:30.

Kolmas veerand kulges taas vägagi tasavägiselt ning veidi rohkem kui kaks minutit enne veerandaja lõppu oli seis veel viigis 48:48. Mickelson tabas vabaviske ning Kajupank kolmese ja veerandi lõppedes olime juhtimas nelja punktiga 52:48.

Otsustavat veerandit alustasime ehk kõige enesekindlamalt, kui tegime kohe 7:0 vahespurdi ning olime juhtimas 11 punktiga 59:48. Veerandi jooksul õnnestus vahe saada juba 15 punkti peale, kuid lõpuvile kõlades jäi meie eduseisuks 11 punkti ning turniiritabelisse saime kirja üliolulise võidu skooriga 73:62.

Meie resultatiivseimad olid Hunter Mickelson (17p, 6lp, 1rs), Sven Kaldre (14p, 13lp, 4rs) ja Dominique Hawkins (14p, 4lp, 4rs).

Järgmine mäng juba tuleval laupäeval, kui võõrsil läheme vastamisi BK Ogrega. Näeme saalis!