Eile, 10. aprillil kohtusime Alexela Korvpalli Meistriliiga põhiturniiri eelviimases mängus heas hoos oleva Pärnu Sadamaga. Meie jaoks ei lugenud mängu tulemus enam midagi, kuid Pärnul oli kaalul võimalus kindlustada põhiturniiri viies koht. Sellele vaatamata läks Rapla seda mängu kindlasti võitma, kuid sel korral oli vastase motivatsioon ja tahtejõud suurem ning meil tuli vastu võtta kaotus 73:80. On oluline välja tuua, et mängust jäi sel korral kõrvale kerge vigastusega Kajupank ja mängus vigastada saanud Cressler.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Esimene veerand ei kulgenud kindlasti nii nagu Rapla meeskonna peatreener Aivar Kuusmaa oleks tahtnud – Pärnu sai väga kergelt korve ning haaras küllaltki kiirelt initsiatiivi. Meie samal ajal tegime rumalaid eksimusi ning ei saanud mängu käima. Esimese veerandi lõppedes olime taga 3 punktiga 18:15.

Teisel veerandil jätkas Pärnu domineerimist ning Rapla jaoks muutus olukord järjest pingelisemaks. Esimeste minutite jooksul kasvas vastaste edu juba 9 punkti peale 24:15. Meie närvilisus tõstis ilmselgelt pärnakate enesekindlust. Kadunud polnud veel aga midagi ja paari õnnestumise järel hakkasime ka meie rütmi sisse saama. Teise veerandi võitsime napilt 17:16 ning esimese poolaja lõppedes olime taga 2 punktiga 32:34.

Kolmas veerand suuri muutusi ei toonud ja mäng jätkus punkt-punktis. Tänu kolmepunktivisetele saime küll juhtima, kuid edu püsis vaid paaripunktiline.  Poolteist minutit enne veerandi lõppu lasime aga taas Pärnu juhtima. Kolmanda veerandi kaotasime napilt 19:20 ning olime kaotusseisus 3 punktiga 51:54.

Neljandal veerandil jätkus mäng eriti tasavägiselt. Kuigi Rapla jaoks ei oleks mängu tulemus turniiritabelis mitte midagi muutnud, siis mindi seda mängu ikkagi kindlasti võitma ning tuli anda endast kõik, et see eesmärk ellu viia. Kaldre kaks kolmest ja Upsoni kahene panid Sadolin Spordihoones käima korraliku möllu. Samal ajal jätkas ka Pärnu täie auruga töötamist, mis muutis mängu viimased viis minutit publiku jaoks väga põnevaks. Ootamatult tegi Pärnu 11:0 spurdi ja olukord oli nüüd Rapla jaoks juba päris kriitiline. Vigadega hakkasid nüüd veel meie mängijad välja ka langema. Pingutasime siiski lõpuni ja saime küll vahe väiksemaks, kuid lõpuvile kõlades kuulus Pärnu Sadamale 7-punktiline võit 80:73.

Meie resultatiivseimad olid Domagoj Bubalo (20p, 8lp, 3rs), Gert Dorbek (15p, 6rs) ja Sven Kaldre (11p, 6lp, 3rs).

Järgmine mäng aga juba laupäeval, kui põhiturniiri viimases mängus läheme vastamisi veerandfinaali vastase Tallinna Kalev/TLÜ-ga. Kohtumine algab Sadolin Spordihoones kell 17:00. Näeme saalis!