Eile, 4. mail toimus Sadolin Spordihoones Alexela KML poolfinaalseeria teine kohtumine, kus vastamisi läksid AVIS UTILITAS Rapla ja Tartu Ülikool. Võrreldes seeria esimese mänguga olime sel korral paremini ettevalmistunud ning mängisime stabiilsemalt, kuid viimasel veerandil õnnestus ikkagi sõna maksma panna Tartu Ülikoolil, kes võitis mängu 74:65. See tähendab, et Tartu on seeriat juhtimas 2:0, kuid me ei kavatse veel alla anda ja usume, et koos nii vingete fännidega võime teisipäeval võõrsil mängides keerulisest seisust välja tulla!

Kuigi meil mängu võita ei õnnestunud, siis saalis korraldasime sellele vaatamata vägeva korvpalliõhtu. Võime julgelt öelda, et ainult Rapla kodusaalis saab näha sellist showd ja nii ägedat publikut! Vaata kindlasti galeriist, millega üllatati kodupublikut meeskonna tutvustuse ajal sel korral.

Mängust: AVIS UTILITAS Rapla algviisikus alustasid Devonte Upson, Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Esimene poolaeg algas tasavägiselt punk-punktis mänguga. Veerandaja lõpus visatud Cressleri kolmese järel saime vahe esmakordselt neljale punktile ning võitsime esimese veerandi 19:15.

Teise veerandi esimesel kuuel ja poolel minutil õnnestus meil väikest eduseisu hoida. Umbes kolm minutit enne veerandi lõppu oli nüüd seis viigis 29:29. Seejärel õnnestus esimest korda sel veerandil vastastel juhtima minna 31:29. Kaldrel õnnestus veel kolmene tabada, kuid Tartu teenis vabavisked, millest üks ka tabati ning teise veerandi lõppedes oli seis viigis 32:32.

Kolmanda veerandi esimene minut kulges väga punkt-punktis. Siis tegid vastased aga 7:0 vahespurdi ja olid läinud juhtima 5 punktiga 41:36. Hawkins tabas küll seejärel kaks vabaviset, kuid Tartus vastas nüüd sellele 10:0 vahespurdiga ning olime kaotusseisus 13 punktiga 38:51. Kolmanda veerandi võitsid vastased 23:11 ning olid mängu juhtimas 55:43.

Neljandat veerandit õnnestus meil alustada 5:0 vahespurdiga ning olime nüüd taga vaid 7 punktiga 48:55. Vastaste kolmesele oli Dorbekul vastu panna omakorda kolmene ning vastaste kahesele vastas Upson samuti kahepunktiviskega. Upson tabas veel veerandil keskel kaks vabaviset ning olime nüüd kaotusseisus vaid 5 punktiga 55:60. Veidi vähem kui kolm minutit enne mängu lõppu õnnestus vastastel järjest tabada kaks kahest ning nende edu kasvatas see kahjuks 9 punkti peale 66:57. Järgnes Cressleri kolmene, vastaste vabavisked, Cressleri kahene ja taas vastaste vabavisked. Vabavisetel olid vastased kindla käega ning seis oli 62:73. Dorbekul õnnestus veel kolmene tabada, kuid mänguaega oli veel jäänud vaid alla poole minuti. Vastaste ühe tabava vabaviske järel olime küll võitnud veerandi 22:19, kuid kaotanud mängu 65:74. Tartu Ülikool on seega poolfinaalseeriat juhtimas 2:0, kuid kavatseme järgmises mängus kindlasti veelgi kõvemini võidelda!

Meie resultatiivseimad olid Nolan Cressler (18p, 2lp), Dominique Hawkins (12p, 4lp, 3rs), Domagoj Bubalo (10p, 5lp, 2rs) ja Sven Kaldre (7p, 6lp, 2rs).

Seeria jätkub ning poolfinaali kolmas mäng toimub teisipäeval taas Tartus. Ole kindlasti kohal!!!