2018. aasta viimane mäng, kus vastaseks Tallinna Kalev/TLÜ, ei andnud Rapla poolehoidjatele võimalust võidurõõmuga jõuludele vastu minna. Võidu võttis pealinna meeskond tulemusega 87:69. Sellega on pool turniirist läbi ja AVIS UTILITAS Rapla peab hakkama turniiritabelil ülespoole ronima 10. positsioonilt. Mäng tõi siiski tänu meeskonna toetajatele paljudele pealtvaatajatele rõõmu, kuna Jõuluvana jagas laiali ohtralt nende poolt välja pandud kingitusi. Kõige nooremaid fänne kostitas taas meie hea sõber Balbiino!

Mängust:
Tavapärasest erinevalt alustas Rapla algviisikus noor Gregor Ilves, kes usaldust igati õigustas ja oma ülesannetega hästi hakkama sai. Mängu algus ei viidanud kuidagi kurvale tulemusele. Rapla võttis initsiatiivi ja läks 3 minutiga 10:5 juhtima. Minut hiljem oli seis 12:7, aga sellele järgnes Kalevi 12:0 vahespurt ja esimene veerand lõppes 21:26.

Teisel veerandil ei leidnud Rapla meeskond kaitses üksmeelt ja vastased viskasid kokku lubamatud 50 punkti meie 34 vastu.

Loomulikult lootis saalitäis poolehoidjaid, et pärast poolaeg tuleb meeskond riietusruumist välja ja keerab mängu teistpidi käima, aga oodatud muudatust seekord ei tulnud. Veerandajaga suudeti vahet vähendada vaid ühe punkti võrra. Lähim, kuhu vastastele jõuti, oli 13 punkti. Enne otsustavat veerandit oli seis 52:67.

Viimase lootusekiire mängu tõi neljandal veerandil meie enda kasvandik Gregor Ilves, kes kõigepealt tabas kolmese ja sellele järgnes teine kolmepunktivise, mille sooritusel talle viga tehti, Gregor tabas kõik kolm vabaviset ja vahe oli 12 punkti. Rapla ei jätnud proovimist, Domique Hawkins blokeeris efektselt Leemet Loigi viske, sellele järgnes küll meie enda pallikaotus, aga eksis ka vastane, misjärel Ervins Jonats tabas keskpositsiooniviske ja vahe oli vaid 10 punkti, kui mängida 5 minutit ja 42 sekundit. Oodatud murrangut siiski ei tulnud, „süüdlaseks“ eelkõige endine raplakas Karl Johan Lips, kes tõi lõpuks Kalevile 25 väärtuslikku punkti.

Rapla meeskonnas kogus Dominique Hawkins 17 punkti ja andis 7 resultatiivset söötu, Indrek Kajupangalt 16 ja Gregor Ilveselt 10 punkti. Kindlasti tasub oodata selle nädala Top5 esituste kokkuvõtet, sest Hunter Mickelson pakkus harvanähtavat kulpi ülipikale Bamba Fallile.

Meeskonna esimene mäng aastal 2019 on 9. jaanuaril Valgas. Kodus mängib meeskond taas 13. jaanuaril Läti Ülikooli vastu.

Soovime meeskonna ja kogu Rapla Korvpallikooli poolt kõigile ilusaid jõule ja head aastavahetust ning loodame uuel aastal rohkem positiivseid emotsioone pakkuda!