Eile, 14. mail sai alguse Alexela korvpalli meistriliiga pronksiseeria, kus medalite peale läksid lahingusse AVIS UTILITAS Rapla ja Pärnu Sadam. Pärnu osutas kõva vastupanu ning mäng muutus lõpus väga põnevaks, kuid kodupubliku toega õnnestus esimese mängu võit 84:77 saada kirja Rapla korvpallimeeskonnal. Seeria käib kolme võiduni, mis tähendab, et juba homme peame võõrsil andma sama kõva lahingu ja seerias edu hoidma!

Mängust: AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Mäng algas tasavägise punkt-punktis mänguga. Veerandi keskel õnnestus meil teha 5:0 vahespurt ja minna juhtima 14:10. Vastaste tabavate kolmepunktivisete järel oli minut enne veerandi lõppu seis taas viigis 19:19. Upsoni pealtpaneku järel saime taas juhtima 21:19, kuid mõned sekundid enne veerandi lõppu tabasid vastased veel kolmese ja võitsid esimese veerandi 22:21.

Teist veerandit alustas Pärnu kohe kolmesega, millele õnneks oli kohe Dorbekul vastus olemas. Järgnesid mõlema meeskonna kahesed, kuid siis õnnestus vastastel teha omakorda 5:0 vahespurt ja minna juhtima 6 punktiga 32:26. Kajupanga kaks vabaviset ja Kaldre pealtpanek vähendasid kaotusseisu 2 punkti peale 30:32. Peale vastaste kahest jätkasid Kajupank ja Kaldre punktide toomist ning olime läinud juhtima 35:34. Pärnul õnnestus enne veerandi lõppu veel kord ise juhtima minna, kuid Upsoni kolmese ja pealtpaneku järel olime teise veerandi võitnud 23:20 ning mängu juhtima 44:42.

Kolmanda veerandi esimese viie minutiga õnnestus meil teha 9:0 vahespurt ning minna nüüd juhtima 53:42. Vastaste kahesel järgnes veel 7:0 vahespurt ning meie edu oli nüüd 16 punktiga 60:44. Enne veerandi lõppu tegid aga vastased 10:0 vahespurdi ning meie edu oli nüüd vaid 6 punkti 60:54. Kolmanda veerandi lõpetas Cressleri kahene, mille järel olime kolmanda veerandi võitnud 18:12 ning juhtisime mängu 8 punktiga 62:54.

Meie edu püsis ka viimase veerandi algul stabiilselt 8-11 punkti peal. Veerandi keskel õnnestus Pärnul hetkeks kaotusseisu vähendada 6 punkti peale 66:72. Kaldre tabas järjest kaks kahest ning Bubalo veel vabaviske ja edu oli taas 11 punkti 77:66. Pärnu kolm tabavat kahest tõid aga nad mängu tagasi ning meie edu oli nüüd vaid 5 punkti 77:72. Mäng muutus nüüd eriti põnevaks, kuid väiksemaks seda vahet aga Pärnul saada ei õnnestunud ning kuigi neljanda veerandi kaotasime 22:23, siis olime pronksiseeria esimese mängu võitnud 84:77.

Meie resultatiivseimad olid Indrek Kajupank (23p), Sven Kaldre (17p, 6rs), Devonte Upson (15p, 7lp), Domagoj Bubalo (9p, 14lp, 3rs) ja Gert Dorbek (8p, 5lp, 3rs).

Järgmine mäng juba homme, 16. mail Pärnu Spordihallis. Tule kohale ja aita meil ka võõrsil võit kirja saada!!!