AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond pidas täna õhtul kodusaalis oma hooaja 20nda kohtumise, milles võõrustas juba ammu tuttavat rivaali Pärnu Sadamat. Nagu tavaliselt, oli nende kahe meeskonna kohtumine äärmiselt tasavägine, kuid kodumeeskonnal õnnestus siiski oma paremus maksma panna ning 94:85 võit kätte saada!

Õhkkond oli pinev juba enne avavilet, kuivõrd selgelt olid varasemad vastasseisud, lisaks pingeline olukord turniiritabelis kenasti meeles nii meeskondadel kui pealtvaatajatel. Mäng kulges väga tasavägiselt ja mõlemad pooled olid väljakule tulnud võitlusmeeleolus. Avaveerand õige napilt külalistele – 22:20.

Teisel veerandil sai aga Rapla üha paremini oma mängu käima ning peagi sai kodusaali publik rõkata juba edunumbrite üle. Väga vingeid esitusi pakkusid mitmed mehed nii korvi alt kui ka kaugelt ning ehkki ka Pärnu sõjakus ei olnud põrmugi vähenenud, said võõrustajad poolajaks riideruumi hinge tõmbama minna juba 8-punktises paremuses, 44:36.

Kolmas veerand oli kodumeeskonnale vähemalt sama edukas kui teine. Taas suudeti vastane üle mängida mõlemas väljaku otsas ning tasapisi hakkas vahe kärisema veel mugavamaks. Hunter Mickelsoni tabav vabavise seadis viimasele neljandikule vastu minnes punktid tablool juba väga ilusaks, 74:57.

Kes aga selle peale arvasid, et Pärnu kõrvad pea alla paneb ja alla annab, ei tunne tänast vastast. Justkui uue hingamise leidnuna asusid nad vahet viimase kümne mänguminuti jooksul jõudsalt tasa tegema ning Rapla ei suutnud piisavalt kiiresti leida rohtu nende peatamiseks. Veerandi keskpaigaks oli peale korralikku heitlust vahe 12-le viidud, ning Pärnu ei olnud veel lõpetanud. Kõige lähemale tulid külalised 4-le punktile, kui mängida oli veel veidi alla 3 minuti, ja kodupublikul tuli juba hinge kinni hoida. Õnneks aga oli täna Rapla päev. Seekord pöörati mängulõpp enda kasuks ning lõpusireen ja kogu saali juubeldused kuulutasid AVIS UTILITAS Rapla võitu numbritega 94:85.

Rapla poolel tegi täna erakordselt võimsa esituse mitme vigastusega mängiv Sven Kaldre, kes viskas palli läbi korvirõnga koguni 26 punkti eest, võttes ka 4 lauapalli ning andes kaaslastele 4 korvisöötu. Väga eduka esituse tegi ka Hunter Mickelson, kes sai kirja tubli topeltduubli 17p+13lp, sama saavutusega hiilgas ka haigusest toibunud Dominique Hawkins, kellelt 15p+10rs.

Antud võiduga tõusis Rapla meeskond Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga turniiritabelis 9. kohale, kusjuures play-offi pääsevast kaheksandast asetusest lahutab meeskonda vaid üks „ülearune“ kaotus – Tartu Ülikoolil 9 võitu, 10 kaotust, Raplal 9 võitu ja 11 kaotust. Unustada ei maksa aga ka tihedalt kannul olevat Pärnut, kes sabas 9 võidu ja 12 kaotusega. Heitlus tõotab põnev tulla!

AVIS UTILITAS Rapla järgmist kogumängu tuleb nüüd mõnda aga oodata – kodus võõrustame järgmine kord alles 2. märtsil, kui proovime jõudu liiga liidri BK Ventspilsiga. Järgmine mäng võõral väljakul on tegelikult aga juba õige pea – sel pühapäeval, 10. veebruaril, on meeskond oodatud Lätti, kus vastu võtab Valmiera Glass VIA. Kelle pühapäevastesse plaanidesse Valmierasse sõitmine ei mahu, saab otseülekandel silma peal hoida Läti Delfi spordiküljel.

Suurimad tänud kõigile tänastele pöidlahoidjatele nii saalis kui kodus!