Kõigi Rapla korvpallisõprade laupäevaõhtusse tõi olulisel määral põnevust juurde Sadolin spordihoones peetud mäng BK Liepajaga. Tasavägise kohtumise võit õnnestus seekord koju jätta – AVIS UTILITAS Rapla võidunumbrid 99:96.

Avaminutitest peale oli üsna selge, et tänane kohtumine lihtsaks ei osutu. Ehkki kodumeeskond alustas parema häälestusega ning suutis kiirelt eduseisu haarata, hoidis Liepaja et liidritel kindlalt kannul. Kiire mängutempoga avaveerandi lõpuks oligi vahe juba minimaalne, Rapla peal 25:24.

Kui teise veerandi esimestel minutitel suudeti edust veel kinni hoida, siis õige pea see muutus. Liepaja sai hea hoo üles, mida nad viimastel kuudel mitmete vastastega üles näidanud on, ja tagaajaja rolli oli nüüd surutud hoopis kodumeeskond. Liepaja täpse käega tagamängijad hoolitsesid selle eest, et vahe uuesti ja uuesti kuni kuue punktini kärises. Rapla poolelt hoidis aga olukorra kontrolli all eelkõige kapten Kajupank, kelle dikteerimisel Liepajat samas ka eest ei lastud. Poolaeg külalismeeskonnale 48:43.

Kogu teine poolaeg kulges äärmise tasavägisuse tähe all. Kahekümne mänguminuti jooksul lõi viik tabloole ette rohkem kordi, kui pealtvaatajana lugedagi jõudis ning kuna initsiatiiv oli mängupildis siiski kergelt külaliste käes, oli pinge Rapla saalis pidevalt õhus. Päriselt saigi mäng otsustatud alles viimase mõnekümne sekundi jooksul, kuna 49 sekundit kellal ja tablool oli viimane viik – 95:95. Seejärel lahendas viimase vähem kui minuti kodumeeskond veidi edukamalt – Hunter Michelsoni lay-up, Indrek Kajupanga edukas lauavõitlus, välja võideldud viga ja kaks tabavat vabaviset ja tablool 99:96. Samad numbrid jäid tabloole ka mõni sekund hiljem, kui kõlas lõpusireen.

Rapla kangelane oli täna õhtul kahtlemata Indrek Kajupank, kellelt võimsad 28 puntki, lisaks ka 4 lauapalli. Topeltduubliga 20 punkti+11 lauapalli andis oma tugeva panuse võidu suunas ka Dominique Hawkings.

AVIS UTILITAS Rapla sõidab järgmiseks kohtumiseks Tallinnasse – 3. veebruaril võtab meeskonna seal kell 16.00 algavas mängus vastu TALTECH. Kodusaali on põhjust sammud seada neljapäeval, 7. veebruaril, kui Raplasse sõidab turniiritabelis väga lähedal asuv rivaal Pärnu Sadam. Sellest mängust võit võtta on absoluutselt põhimõtteline küsimus ja selleks on kahtlemata vaja kuuenda mehena väljaku kõrvale kõiki Rapla kossufänne!