Eile, 2. märtsil kohtusid Sadolin Spordihoones AVIS UTILITAS Rapla ja Tallinna Kalev/TLÜ. Mõlemal võistkonnal oli varasematest mängudest üks võit kirjas ja esimestest sekunditest peale oli näha, kuidas meeskonnad tahtsid kindlasti teenida ka teisi omavahelise mängu võidupunkte. Eriti põnevaks kujunesid mängu viimased 3,2 sekundit, kui Rapla oli ühepunktilises kaotusseisus, kuid realiseeris viimase rünnaku  ning võitis mängu ühe punktiga 65:64.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Mäng algas väga tasavägiselt – mõlemad võistkonnad võitlesid kõvasti, kuid juhtpositsiooni ei õnnestunud haarata kummalgi. Esimene veerand lõppes viigiseisul 17:17.

Uus veerandaega suuri muutusi ei toonud, sest võistkondadel oli jätkuvalt raske oma paremust maksma panna. See tähendab, et ka teisel veerandil viskasid võistkonnad täpselt sama palju punkte ning esimene poolaeg lõppes seisul 32:32.

Kolmandal veerandil tuli Rapla väljakule tunduvalt enesekindlamalt ning mängimist alustati 7:0 spurdiga. Vastased võitlesid küll visalt, kuid Rapla oli märgatavamalt parema hoo sisse saanud ning kolmas veerand lõppes meie jaoks 12-punktilise eduga 54:42.

Viimasel veerandil õnnestus Bamba Fallil teenida tallinlastele järjest viis punkti, mis vähendas nii meie edu kui ka enesekindlust. Kuus minutit enne mängu lõppu oli vahe juba vaid kolm punkti 59:56. Kuigi kiiresti võtsime ennast taas kokku, siis olid nüüd eksimused palju kergemad tulema ja mängu lõpp muutus taas väga tasavägiseks. Neli minutit enne lõppu oli meie edu vähenenud vaid ühele punktile 61:60. Järgnes Cressleri kahene ja sellele omakorda vastaste kahene ning vahe püsis ühe punkti peal 63:62. Viis sekundit enne mängu lõppu õnnestus vastastel tabada raske vise ning minna nüüd ise ühe punktiga juhtima. Rapla võttis kiirelt time-outi ja pani paika plaani, kuidas antud olukorras kindlasti korv saada. Kas oli Raplal plaan väga hästi paika pandud või oli sel korral rohkem õnne, aga Cressler saigi viskele, ning viimasel hetkel korvi läinud pall tähendas Rapla võitu 65:64.

Meie resultatiivseimad olid Nolan Cressler (19p, 9lp, 5rs), Domagoj Bubalo (13p, 9lp) ja Gert Dorbek (11p, 4rs).

Järgmine mäng juba teisipäeval, kui Balti liiga veerandfinaali teises ja otsustavas kohtumises läheme võõrsil vastamisi Tartu Ülikooliga. Näeme saalis!