AVIS UTILITAS Rapla võõrustas laupäeva, 2. märtsi õhtul kodusaalis Olybet Eesti-Läti liiga tippmeeskonda, BK Ventspilsi. Ehkki kohtumine ei lõppenud hävinguga, mille võõrsil samalt vastaselt saime, ei hakanud siiski täna hammas Läti tippklubile ka kodus peale – meie kaotus 72:93

Mängu algus oli tegelikult lootustandev. Avaveerandil sai väljakul näha kaht üsna võrdset satsi – tegelikult oli Rapla suurema osa kümnest mänguminutist koguni liidripositsioonil. Ventspils tundus olevat mängule peale tulnud veidi kehvema häälestusega ega osanud Rapla pealehakkamist oodata. Rapla suurim edu oli avaveerandil koguni 6 punkti, 16:10, kuid veerandi lõpuks tulid külalised järgi ning vileks olid tablool viiginumbrid, 23:23.

Ka teise veerandaja esimestel minutitel püsis Rapla veel üsna kenasti mängus, jäädes küll tagaajaja positsioonile, kuid vaid mõne punkti kaugusele. Veerandi keskpaigaks aga oli Ventspils juba selgelt teise käigu sisse lükanud ning näitas mõlemas väljaku otsas kvaliteeti. Ka Rapla mängust ei olnud võitluslikkus veel kadunud, kuid asjad ei kippunud siiski õigesti õnnestuma. Mõnel korral suudeti vahet ka veidi tagasi võtta, kuid Ventspils näitas taas sisu ning suurendas. Lisada juurde ka Ventspilsi väga õnnelik keskjoonevise poolaja lõpetuseks ning riideruumidesse läksid meeskonnad 12-punktise erinevusega, Rapla poolt vaadatuna 37:49.

Poolajapaus seekord mängu loodetud muutust ei toonud. Ventspils jätkas, kust pooleli jäi, ning Rapla ei saanud seekord kuidagi õiget tunnetust tagasi. Suurem osa veerandist pusiti siiski üsna sama punktivahe ümber, milles alustati: pea kogu veerandi teine pool käis erinevus 15 ja 17 punkti vahet. Mõnel viimasel minutil oli palli korvi saamisel veidi enam õnne Ventspilsil ning veerandi lõpuks oli vahe täpselt 20 punkti, 54:74.

Viimane neljandik kujunes sisuliselt vaid vormistamise küsimuseks. Kodumeeskond küll enam rohkem külalislahkust välja ei näidanud ning vastast veel kaugemale ette ei lubanud, kuid samuti ei suutnud ise järgi võtta. Lõpusireen kuulutas Sadolin Spordihoones BK Ventspilsi 93:72 paremust.

Rapla meestest võttis väljakul kõige rohkem tööd enda peale kapten Indrek Kajupank, kellelt 15 punkti ja 5 lauapalli. Kahekohalise punktisummaga toetasid veel Hunter Mickelson, 14 punkti ja 4 lauapalli, ja Ronald Delph, 10 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Kodumängumaraton aga jätkub! Teisipäeval, 5. märtsil ootame taas kõiki oma sõpru kell 18.30 saali, sest siis sõidab külla meeskond, kelle üle võidu võtmine on meile praeguse tabeliseisu juures absoluutselt kohustuslik – Jekabpils/SMScredit. Liiga punane latern on küll tänavusest 24-st kohtumisest võtnud vaid 2 võitu, kuid mõlemad neist on pärit veebruari lõpust, niiet selgelt ei ole nende südikus palliplatsil hooaja jooksul kõigest hoolimata vähenenud. Me vajame teid tribüünidele kindlasti appi!

Piletid eelmüügis kõigis neljas Raplamaa HEPA tanklas, mille küljes ka teenindusjaam (Rapla linna omad, Kohila ja Kehtna), ja sealjuures märtsikuise kampaaniaga – iga täispiletiga kaasa tasuta kuum jook! Soovitame võimalusest kindlasti kinni haarata ja pilet ette ära osta, et kohapeal piletisabas ootamisest pääseda.