AVIS UTILITAS Rapla korvpallimeeskond oli täna õhtul Tallinnas, et pidada kohtumine turniiritabeli 5. meeskonna TalTechi vastu. Tõusude ja mõõnadega mängus oldi võidule lõpuks üsna lähedal, kuid siiski tuli lõpusireeniga tunnistada kodumeeskonna 82:78 paremust.

Mäng ise kulges mõlemalt poolt suuresti pusimise tähe all. Esimestel minutitel oli Raplal tükk tegu, et korvil kaaski maha saada, vastased samas ei eksinud. Peale kaht ja poolt minutit saadi lõpuks esimesed punktid kirja, seisuks siis juba kodumeeskonna kasuks 7:2. Esimesel veerandil kostitas TalTechi tagamees Jaan Puidet külalisi korduvalt tabavate kolmestega ning koduste edu oli kohati juba väga soliidne, koguni kuni 18 punkti (29:11). Veerandi viimane korv kuulus siiski külalistele, Ron Delphi esituses, ning pausile mindi 29:13, TalTech juhtimas.

Teine veerand kulges küll samuti kodumeeskonna taktikepi all, kuid Rapla oli selgelt nõuks võtnud mäng lõpuks ka ümber pöörata. Vähehaaval tuldi üha lähemale, TalTech hoiti vaos ja sunniti enam eksima, ning poolajaks riideruumidesse minnes oli vahe juba otsustavalt väiksem, Rapla poolt vaadates 40:46.

Kolmas veerand algas samuti Rapla jaoks uniselt – taas oldi mitu minutit kuival ja punktid olid visad tulema. Sisuliselt korduski esimese veerandi takt: kodumeeskond viis oma edu juba kahekohaliseks ning püüdis hakata oma teed minema, kuid Rapla sai viimasel hetkel siiski ka oma mängu kätte ning tuli tagasi. Nüüd oli Rapla mäng juba selgelt võitluslikum ning vahe tiirles pikalt 5-7 puntki ümber, siiski TalTechi eduseisus. Veerandi viimane vile juhtus olema 7-punktise erinevuse ajal, 66:59, kuid algsest unisusest oli Rapla väga selgelt lahti saanud.

Viimase neljandiku eel suutis Rapla peatreener Toomas Annuk omad veelgi paremini keskenduma panna ning nüüd alustas tugevamalt külalismeeskond. Peagi oli Rapla juba vaid 2 punkti kaugusel ning TalTechil oli antud kohtumises esmakordselt põhjust muretsemiseks. Viimase veerandi tempo oligi sisuliselt punkt-punktis, mõlemad meeskonnad üksteisele kõvasti survet avaldamas. Rapla oli kuni viimaste mänguminutiteni vaid punkti või paari kaugusel, kuid päris lõpus oli õnne siiski TalTechil enam. Olulised visked tabasid märki ning kõige tähtsamatel hetkedel tehti oma ära. AVIS UTILITAS Rapla meeskond pidi lõpusireeniga tunnistama TalTechi 82:78 paremust.

Põhimängujuhi Dominique Hawkinsi puudumisel võtsid teised Rapla leegionärid skooritegemise koorma abivalmilt enda peale – suurim punktikütt täna Ron Delph: 17 punkti, 5 lauapalli. Ervins Jonats lisas 16 punkti ja 8 lauda, kapten Indrek Kajupank tegi taas oma ära 16 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisööduga.

AVIS UTILITAS Rapla järgmine kohtumine on veebruarikuu ainus kodumäng – 7. veebruaril võõrustatakse Sadolin Spordihoones kell 19.00 üks suurimat konkurenti play-offi kohale, Pärnu Sadamat. Meeskond vajab selle mängu võiduks kõvasti fänniarmee tuge, niiet iseäranis seekord on saali vaja igaüht! Väiksemad korvpallisõbrad saavad poolajal suu magusaks teha ka Balbiino jätsimängus, niiet hea põhjus nemadki neljapäevaõhtul sporti nautima tuua. Mängupääsmed hinnaga 6€ ja 2€ on müügil kohapeal ja HEPA Rapla tanklates.