Eile, 6. jaanuaril kohtusid Valga Spordihoones selle hooaja suured rivaalid BC Valga-Valka/Maks&Moorits ja AVIS UTILITAS Rapla. Mäng tõotas tulla väga tasavägine, kuid teisel poolajal õnnestus Raplal kasvatada korralik edu ning visata Eesti Vabariigile sünnipäevaks 100 punkti ehk võita mäng seisul 100:79.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Indrek Kajupank, Nolan Cressler ja uus mängija Dominique Hawkins. Mäng kulges esialgu väga punkt-punktis ning muutus iga hetkega aina pingelisemaks. Veidi vähem kui kaks minutit enne esimese veerandi lõppu õnnestus Raplal minna juhtima 18:15. Edu suutsime kasvatada kaheksale punktile ning veerandaja võitsime 23:15.

Teist veerandit jätkasime sealt, kus eelmisel veerandil olime pooleli jäänud – Kajupanga kahepunktiviske järel olime juhtimas kümne punktiga 25:15. Samal ajal hakkas oma enesekindlust tagasi saama Valga meeskond, kes vähendas vahe kuuele punktile 22:28. Cressleri kaks kahepunktiviset ja pealtpanek kasvatasid aga väga kiirelt meie edu taas kümnele punktile 32:22. Igale Rapla viskele oli Valgal kohe võrdväärne vastus olemas, kuid Rapla õnneks püsis vahe pikalt kümne punkti peal. Teise veerandaja lõppedes olime siiski juhtimas vaid 41:36.

Kolmas veerand algas vastaste valusa kahesega, mille järel olime juhtimas vaid kolme punktiga 41:38. Rapla mehed mängisid aga täiskäigul edasi ning eriti hea hoo sai taas sisse Kaldre, kes tõi meeskonnale 3+1 punkti ning lisas sellele kohe veel ühe kolmese. Veerandaja keskel olime juhtimas juba 13 punktiga 55:42. Võidu kindlustamiseks oli oluline kasvatada vahet veelgi ning seda me ka tegime – minut enne kolmanda veerandi lõppu oli vahe juba 20 punkti. Kolmanda veerandi võitsime 29:13 ning viimasele veerandajale läksime vastu eduseisul 70:49.

Neljandal veerandil kasvas vahe püsivalt veelgi ning kuus minutit enne mängu lõppu olime juhtimas 27 punktiga 81:54. Suur edu tähendas ka võimalust anda mänguaega kõigile mängule üles antud üheksale mängijale, kes kõik ka vähemalt kolm punkti protokolli kirja said. Kaldre kahepunktiviske järel olime sel hooajal esmakordselt visanud kolmekohalise arvu punkte ning võitnud BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa meeskonda 24 punktiga 100:79.

Meie seekordsed resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (25p), Nolan Cressler (19p) ja Devonte Upson (17p, 6lp).

Järgmine mäng juba kolmapäeval, kui Balti liigas läheme vastamisi Jurmala korvpallimeeskonnaga. Kohtumine algab Sadolin Spordihoones kell 18:30.