Eile, 22. aprillil toimus Kalevi Spordihallis veerandfinaali teine kohtumine, kui vastamisi läksime taas Tallinna Kalev/TLÜ-ga. Esimese playoff mängu võitsid vastased möödunud kolmapäeval 73:69 ning seega oli oodata väga pingelist mängu. Eilne mäng seda ka oli ning isegi kui suutsime tulla välja 20-punktilisest kaotusseisust, siis jäi sel korral ikkagi natuke puudu ja lõppseisul 72:70 läks Tallinna Kalev/TLÜ seeriat juhtima 2:0. Kuigi olukord on Rapla jaoks keeruline, siis ei ole midagi veel kadunud ja lootus seeria enda kasuks pöörata püsib!

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Devonte Upson, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Mängu esimesed viis minutit kulgesid tasavägiselt paaripunktiste vahedega. Neli ja pool minutit enne veerandi lõppu tõi mängu muutused reklaami timeout, mille järel tegi Tallinna Kalev/TLÜ 9:0 spurdi ja nende edu oli 10 punkti 19:9. Esimese veerandi võitsid vastased 21:11.

Teine veerand algas Dorbeku kahesega, millele järgnes vastaste kolmene ja veel omakorda Hawkinsi kahene, kuid siis sai jälle Tallinna Kalev/TLÜ hoo sisse ja tegi 11:0 spurdi ja läks mängu juhtima 35:15. Rapla küll sai samal ajal viskeid, kuid ükski pall ei tahtnud läbi korvirõnga minna. Enesekindlus saadi aga tagasi peale Upsoni ja Hawkinsi kolme pealtpanekut, mis tõmbas käima kogu meeskonna ja rahva saalis. Viimasele pealtpanekule järgnes kohe ka Kajupanga kolmene ja Hawkinsi kahene ning kaotusseis oli vähenenud 12 punkti peale 26:38. Vastased tabasid veel ühe kahese ning teise veerandi järel oli Tallinna Kalev/TLÜ edu 40:26.

Varasemad mängud on näidanud, et rasketes mängudes on Rapla just kolmandal veerandil mängu tagasi tulnud ning nii oli see ka sel korral. Kohe veerandi algul alustasime vahe vähendamist ning veerandi lõpuks oli vahe vaid 1 punkt 53:52. Kolmandal veerandil viskasime 26 punkti, mis on sama palju kui kahel eelmisel veerandil kokku. Samal ajal vastased viskasid vaid 13 punkti ning seega oli seis nüüd väga tasavägine.

Neljandal veerandil võitlesid mõlemad võistkonnad kõvasti, kuid esimestel minutitel tundus Tallinna Kalev/TLÜ initsiatiivi haaravat, minnes juhtima 6 punktiga 60:54. Olukord muutus aga kiirelt, sest Raplal õnnestus teha 9:0 vahespurt ja minna kohtumist juhtima 63:60. Järgnes vastaste tabav kahene, meie kahene, taas vastaste kahene ja meie vabavise. Seis oli meie kasuks 66:64. Vastased tabasid valusa kolmese, meie omakorda kahese, vastased kahese, meie kahese ja seis oli endiselt meie kasuks 70:69. Vastastel õnnestus nüüd tabada veel üks kolmene ja minna juhtima 72:70. Mängida oli veel jäänud veidi vähem kui minut. Järgnevatel rünnakutel ei õnnestunud ei meil ega ka vastastel korvi tabada. Jäänud olid vaid loetud sekundid ning Raplas vajas nüüd hädasti korvi. Kahjuks punktilisa tuua ei õnnestunud ning võit kuulus Tallinna Kalev/TLÜ-le 72:70.

Meie resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (23p, 8lp, 5rs), Sven Kaldre (16p, 2rs) ja Devonte Upson (11p, 11lp).

Järgmine mäng juba kolmapäeval Sadolin Spordihoones. Tule kindlasti saali, sest just kodupubliku abi on nüüd eriti olulise tähtsusega! Kohtume saalis kell 19:00!