AVIS UTILITAS Rapla esitleb uut peatreenerit, Arnel DEDIČ

Rapla meeskonna peatreeneriks asub uuest hooajast horvaat, praegune Taani meeste korvpallikoondise peatreener Arnel Dedič (46). 

Tema treeneri kollektsiooni kuulub viimastest aastatest mitu Taani meistritiitlit ja karikavõitu, kolmel korral on valitud ta ka Taani aasta treeneriks. Kuni 2008 aastani mängis ta professionaalsel tasemel korvpalli ka ise. 

Rapla korvpalliklubi juht Jaak Karp avab mõtteid uue peatreeneri tulekust: „Eelmise hooaja kogemus Lluis Rieraga, mis vaatamata tagasihoidlikule tulemusele oli klubi jaoks äärmiselt kasulik, ainult kinnitas minu soovi jätkata sama teed, ehk tuua uut lähenemist, uusi ideid ja kogemusi, millest õppida, väljastpoolt Eestit. Dedic on treener, kes usub, et tee võistkondliku eduni käib läbi heade suhete loomise mängijatega, nende mõistmise ja läbi nende personaalse arengu. Samas kõik taustauuringud kinnitasid, et tegemist on äärmiselt nõudliku ja nii öelda intensiivse treeneriga, kes annab endast kõik, aga eeldab seda ka igalt mängijalt ja tiimi liikmelt. 
Dedici üheks tugevuseks pean ka kogemust Horsensi viimisel pool-amatöörlikust võistkonnast riigi tippu ja isegi meistriks kordades suurema eelarvega konkurendi vastu. Ja loomulikult on kvaliteedimärk mistahes Euroopa riigi rahvuskoondise peatreeneri amet.“

Arnel Dedič: “Pärast paljusid vestlusi klubi juhiga oli selge, et Rapla on minu jaoks parim valik mitmetel põhjustel. Klubil on selge nägemus eesmärkidest, nad peavad oluliseks mängijate arengut, mis minu arvates on peamine võti iga organisatsiooni, meeskonna ja treeneri eduks. Treeneri ja inimesena ma usun tugevalt, et mängijate arendamine, positiivne suhtumine, üksteise austamine ja ühtsus on kõige tervemad lähenemised positiivse, tööka ja hea keemiaga keskkonna loomiseks. Kogu korvpalli tehniline osa saab õnnestuda vaid juhul kui kõik eelnev on olemas.”

AVIS UTILITAS Rapla ja peatreener on käed löönud koostööks, mis võib kesta  vähemalt kaks aastat.
Uue peatreeneriga on ühiselt üle vaadatud juba ka meeskonna komplekteerimise esimesed sammud ning peagi on oodata uudiseid ka sellest vallast.