AVIS UTILITAS Rapla meeskonnaga liitus Läti meistriks kroonitud Helmanis

AVIS UTILITAS Rapla on sõlminud järgmiseks hooajaks lepingu lätlasest keskmängija Arnolds Helmanisega (29).
Korvialust kindlustama toodud 200 cm pikk mängumees on oma viimased hooajad mänginud valitseva Läti meistri VEF Riga ridades. Paf Eesti-Läti liigas kogus Helmanis 18-mänguga keskmiselt 14,3 mängitud minutit, selle ajaga viskas ta 6,6 punkti ja hankis 2,8 lauapalli.

Tema mängustiilile ja möödunud hooaja parimatele esitustele on võimalik pilk peale visata siin:

Rapla klubi juht Jaak Karp Arnolds Helmanise tulekust Raplasse: „Meie jaoks on tavapärane, et väljastpoolt Eestit täiendust otsides vaatame kõigepealt Läti poole. Seda juba seetõttu, et tõmmata endale ka Läti korvpallipubliku tähelepanu, kes jälgivad, kuidas nende kaasmaalastel Eestis läheb. Lisaks on kõik Läti mängijad olnud eranditult väga hea tööeetika ja tõsise suhtumisega mängumehed. Sama kehtib ka Arnolds Helmanise kohta, kes lisaks toob Läti tippklubist kaasa kogemustepagasi VTB ja Champions League-st. Jõud, agressiivsus, energia olid märksõnad, mida me korvi alla otsisime ja Arnolds kindlasti vastab neile ootustele.“


Arnolds Helmanis ja peatreener Lluis Riera on Eestisse saabumas uuel nädalal, siis algavad ka meeskonna ühistreeningud. Seni on Rapla meeskonna koosseisu kinnitatud Sven Kaldre, Tom Kaldre, Martin Paasoja, Saimon Sutt, Markus Ruubel. Lisaks annavad oma panuse ja saavad kogemuse võrra rikkamaks Rapla Korvpallikooli noormängijad: Kardo Kilk, Jan-Märten Ratas, Erik Pärnapuu ja Kaarel Välb.