AVIS UTILITAS Rapla toob peatreeneriks Euroliiga kogemusega hispaanlase

Rapla meeskonna peatreeneriks asub uuest hooajast mitmekülgse taustaga hispaanlane Lluis Riera (42). Viimasest 9 hooajast on tema kogemuste pagas abitreeneri rollis täienenud sellistes liigades nagu Euroliiga, ACB ja VTB. 

  • 2019/2020 ZENIT ST PETERSBURG (EU / VTB; peatreener Joan Plaza)
  • 2018/2019 BASKONIA VITORIA (EU / ACB; peatreenerid Pedro Martinez and Velimir Perasovic)
  • 2011/2018 CLUB JOVENTUT BADALONA (ACB; peatreenerid Salva Maldonado, Diego Ocampo ja Carles Duran)

Eelnimetatud klubide juures on ta täitnud mitmeid ülesandeid, näiteks spetsialiseerudes eri aastatel kaitsemängu- või rünnakutreeneri kohustustele, mängu analüüsile, igapäeva treeningutele ja ka klubide noorte süsteemide juhtimisele.

Rapla korvpalliklubi juht Jaak Karp uue peatreeneri toomisest: „Ma olin väga rahul tööga, mida Toomas Annuk peatreenerina tegi, aga ma tundsin peale hooaega tugevat vajadust sammu järele, mis ei viiks uuest hooajast edasi vaid meeskonda, vaid kogu Rapla organisatsiooni. Soovisin tuua uue peatreeneri just nimelt välismaalt, et vahetult kogeda, mida mujal teistmoodi, uutmoodi või paremini tehakse. Ma tunnistan, et ma ei oleks uskunud, et Rapla peatreeneriks võiks saada lausa Euroliiga kogemusega juhendaja, see kostab isegi natuke ulmeliselt, aga see ei ole Lluis Riera ainus tugevus. Minu jaoks oli huvitav, et tal on omandatud kraad nii psühholoogias kui matemaatikas.

Lisaks pikaajalisele kogemusele Hispaania tippliigas ACB on tal kogemus ka Badalona Joventut noortevõistkondade peatreeneri ja koordinaatorina.
Oleme kokku leppinud, et ta jagab oma kogemust ka meie noortetreeneritega. Lisaks ma usun, et sellise kaliibriga treeneri käe all treenimine ja mängimine võiks olla väga huvitav väljakutse Eesti mängijatele. Saab ju öelda, et Euroliiga treeneri teadmisi on võimalik omandada ilma Euroliigas mängimata, seda saab teha hoopis AVIS UTILITAS Raplas!“

Meeskonna komplekteerimisega loodetakse lõpule jõuda hiljemalt augusti keskpaigas, et valmistuda eesootavateks karika ja meistriliiga mängudeks, samas ka selleks, et liituda uue loodava Põhja- Euroopa korvpalliliigaga.