Covidist põhjustatud mängupausi lõpetas võõrsilmäng Tarvaga

Pea kahe nädala pikkuseks kujunenud mängupausi lõpetas plaanitust varasemaks tõstetud mäng Rakvere Tarvaga. Reede õhtuses tasavägises mängus õnnestus viimase minuti hea tegutsemisega võtta võit 91:88.

Esimesel veerandajal said rakverelased hea hooga minema ning korvidele anti kuuma niivõrd, et võõrustajad kasvatasid oma edu avaveerandil isegi suuremaks kui 10 punkti. Seisult 18:29 algas teine veerandaeg, mil Rapla meestel õnnestus vahe tasa teha ning poolajale läkski Tarvas minimaalses eduseisus ehk 45:44. Kolmanda veerandajal saavutas Tarvas aga initsiatiivi, juhtides kaks minutit enne veerandaja lõppu 9 punktiga.  Siis aga vastaste õnn pöördus ning korv korvilt vähendasime kaotust nõnda, et vastust meie korvidele teisel pool väljakut ei tulnud. Nii oligi enne otsustavat veerandit seis võrdne 67:67. Nagu nüüdseks teada, läks mäng ikka lõpuni välja põnevalt. Kolm ja pool minutit enne lõppu olime välja võidelnud nelja punktilise edu 83:79, kuid Tarvas oli südikas ning tänu Aleksa Nikolići ja Renato Lindmetsa headele sooritustele püsiti mängus, mindi lausa juhtima 83:86. Üks minut enne lõppu võttis Rapla liidrirolli kandev Jaron Martin resultatiivse kaugviske, millele Rakvere mehed vastasid keskpositsiooni viskega- kord üks, siis teine ühe punktiga ees. Meie poolt vaadatuna 89:88 tabas J. Martin ka oskuslikult lahendatud korvi 15 sekundit enne lõpuvilet. Lõppsõna jäi justkui Rakverele, ning rünnaku võttis üles Nikolić, kellele kohtunikud määrasid aga ründevea. Korra käis Jaron Martin veel ka vabavisetel ning täpse viskekäega kindlustas ta eduks 91:88, millest piisas võiduks.

Rapla meeskond sai turniiritabelisse seitsme kaotuse kõrvale seitsmenda võidu. Tarval on kolm võitu ja kaksteist kaotust.

Reedel oli meie meestest resultatiivseimad Demajeo Wiggins ja Ričards Daniels Vanags, kes mõlemad panustasid võitu 17-punktiga. Arnolds Helmanis lisas 15 punkti ja hankis 10 lauapalli, tehes sellega topelt duubli.

Sellel korral ei teinud mängus kaasa meie meeskonna üks suurimaid skooritegijaid ning lauavõitlejaid Darryl Tucker Jr. ning Marek Ojamäe, keda vaevasid pisivigastused.

Muide, tore oli taas väljakul näha meid hooaja esimeses pooles palju abistanud Jamaure Greggi, kes on liitunud Rakvere Tarva meeskonnaga.