Novembri teine nädalalõpp oli Rapla Korvpallikooli jaoks harukordne – kolmeaastase vahe järel toimus Sadolin Spordihoones Euroopa Noorte liiga ning 15-aastase vahe järel toimus see tüdrukutele!

Võistlustules oli 8 U14 vanuseklassi tiimi, kes olid Raplasse saabunud Tallinnast, Riiast, Gdanskist (Poola), Ostravast (Tšehhi), Litomericest (Tšehhi), Kiievist (Ukraina) ning Soomest BC NOKIA Juniorit, nende kõrval meie oma Rapla tiim.
Kolme võistluspäeva jooksul toimus kokku 20 põnevat lahingut ja nendest väljusid kaotuseta kõige lähemad külalised Audenetese SK-st ( Audentese Spordiklubist), kes etapi põnevaimas mängus alistasid publiku rõõmuks ühe punktiga Teiwaz-Bagira tiimi Ukrainast. Kolmandal kohal platseerus Slovan Litomerice võistkond.

Rapla tüdrukud lõpetasid etapi 7.kohal. Kuigi paljuski oli tüdrukute mängudes näha positiivset arengut võrreldes möödunud hooaja viimase etapiga, jääb siiski tulemusliku poole pealt hinge kriipima, et ei suudetud realiseerida võiduvõimalusi SBŠ Ostrava ja BS Rīga/TTP1tiimide vastu. Esimeses kohtumises oli peamiseks murekohaks lihtsad pallikaotused ja teises visketabavus hästi välja mängitud kohtadelt. Positiivse poole pealt tuleb kiita tüdrukute võitlusvaimu ja üldjoontes ka kaitsemängu. Reaalne tulemuslik eesmärk oleks olnud 5.koht. Veel kohtusid meie piigad TEIWAZ-BAGIRA (Klub Koszykówki Młode Lwice Gdańsk ) , Pomerania ja Slovan Litomerice ( TJ Slovan Litoměřice ) võistkondadega, milles tuli tunnistada kindlat allajäämist, kuid kiiduväärt olid kõikide mängude esimesed poolajad.

Korraldusliku poole pealt, kus tuli võõrustada (majutada, toitlustada, transportida) 6 välisvõistkonda, sujus lõpuks kõik suuremate tõrgedeta ning kõik tiimid jäid Raplas oldud ajaga väga rahule. Olgu öeldud, et projekti õnnestumisse olid kaasatud 3 erinevat majutus- ja 5 toitlustusasutust.

Kõigepealt kiitus kõikidele mängijatele, tänud lapsevanematele ja korvpallifanaatikutest abilistele, kes andsid oma vaba nädalavahetuse arvelt asendamatu panuse turniiri õnnestumisse.

Täname ka toetajaid ja auhinnalaua katjaid: AmEst Invest, BalbiinoSwedbank EestisCandilleBallzy EestiPargi RestoOlerexRapla valdEesti Kultuurkapital Raplamaa, Hasartmängumaksu Nõukogu.

Rapla KK tiim mängis koosseisus Katri, Gerte, Berit, Leandra, Majandra Liis, Lisandra, Angela, Keit Liis, Alisa ja Laura (Audentese SK/Siili), Emma Lisette ja Ketlin. Järgmine etapp toimub 7.-10.veebruar Riias.

Fotod:Siim Solman