Eile, 8. mail toimus Tartu Ülikooli Spordihoones poolfinaali kolmas mäng, kus vastamisi läksid eelmise hooaja hõbemedalist AVIS UTILITAS Rapla ja kolmanda koha saavutanud Tartu Ülikool. Kuigi Rapla osutas kõva vastupanu, siis õnnestus ka sel korral Tartul mängu lõpp enda kasuks pöörata ning mäng võita 75:64. Rapla jaoks tähendab see, et finaalist jäädi sel hooajal välja, aga võitlus medalile jätkub, kui pronksiseerias minnakse nüüd vastamisi Pärnu Sadamaga.

Mängust: AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid väljakule Gert Dorbek, Domagoj Bubalo, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Esimese kolme minutiga õnnestus Raplal järjest tabada kaks korvi ning minna juhtima 4:0. Neli ja pool minutit enne veerandi lõppu olime juhtimas 10:4. Tartu tegi siis aga 11:0 vahespurdi ja oli omakorda läinud mängu juhtima 15:10. Esimese veerandi võitis Tartu Ülikool 15:13.

Teist veerandi alustasime Dorbeku kolmesega, millele vastased vastasid kahe kahesega ning jätkasid juhtpositsioonil 3-punktise eduga 19:16. Mäng jätkus tasavägiselt. Meil õnnestus küll teha 5:0 vahespurt, aga esimene poolaeg lõppes viigiseisul 28:28. Teise veerandi oli seega võitnud AVIS UTILITAS Rapla 15:13.

Kolmandal veerandil jätkus võrdne mäng. Kaks ja pool minutit enne veerandi lõppu olime peale Upsoni pealtpanekut juhtimas 43:40. Vastastel õnnestus viimase kahe minutiga teha 8:0 vahespurt ja minna juhtima 5 punktiga 48:43. Kolmanda veerandi oli võitnud Tartu 20:15.

Viimane veerand algas vastaste kolmesega ja vahe oli nüüd juba 8 punkti 51:43. Kaks tabavat kahest ja üks vabavise aitasid meil kiiresti vahet vähendada ning nüüd olime taga taas vaid 3 punktiga 48:51. Mängitud oli vaid kaks minutit, kui vastastel õnnestus 7:0 vahespurt teha ning olime jäänud taha 10 punktiga 50:60. Minut enne mängu lõppu saime vahe juba 5 punkti peale, aga sealt edasi õnnestus Tartul näidata kindlamat mängu, teenida veel 6 punkti juurde ning võita mäng 11 punktiga 75:64.

Meie resultatiivseimad olid Dominique Hawkins (14p, 9lp, 11rs), Domagoj Bubalo (12p, 6lp), Nolan Cressler (12p, 2lp), Devonte Upson (8p, 3lp) ja Gert Dorbek (8p).

Pronksiseeria Pärnu Sadama vastu saab alguse juba tuleval esmaspäeval. Mäng algab Sadolin Spordihoones kell 19:10. Ole kohal ja aitame üheskoos meeskonnale medalid kaela!