Eile, 16. jaanuaril kohtusid Sadolin Spordihoones AVIS UTILITAS Rapla ja Läti korvpallimeeskond Betsafe/Liepaja. Rapla jaoks oli oluline mäng kindlasti võita, et kindlustada koht alagrupi nelja parima võistkonna seas ja tänu sellele pääseda Balti liiga play-offidesse. Kuigi mäng algas küllaltki tasavägiselt, siis teise poolaja algul sai Rapla hea hooga minema ning võitis mängu kindlalt 99:78.

Lisaks ilusale mängule rõõmustas pealtvaatajaid Rapla kodusaali uus traditsioon – kui vastased viskavad kahel korral kaks järjestikust vabaviset mööda, siis saavad kõik saalisviibijad väikese kingituse. Sel korral tegi kodupublik niivõrd kõva lärmi, et vastased viskasid kohe esimesel kahel korral mõlemad vabavisked mööda ja kogu saal teeeniski välja paki M&M komme.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus alustasid Devonte Upson, Indrek Kajupank, Dominique Hawkins, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Esimesel veerandil õnnestus Raplal kasvatada vahe seitsmele punktile 9:2. Kolm ja pool minutit enne veerandaja lõppu hakkas aga vahe vähenema, kuid esimese veerandi võitis siiski Rapla 11:8.

Teise veerandaja algul õnnestus vastastel seis kohe viigistada 11:11. Mäng jätkus tasavägiselt ja kuus minutit enne veerandaja lõppu oli seis taas viigis 19:19. Seejärel õnnestus lätlastel teha 5:0 spurt ning minna juhtima 24:19. Cressleri 12 punkti aitasid meid aga kahe minutiga kaotusseisust välja ning mängu juhtima 33:28. Lätlased vastasid kahe järjestikuse kahesega, kuid Kajupanga, Voolaiu ja Cressleri 7:0 spurt kindlustasid meile poolaja võidu 40:34.

Kolmandal veerandil õnnestus meil edu kasvatamist täie hooga jätkata – esialgu kümnele punktile ja seejärel juba kahekümnele punktile. Upsoni vingeid pealtpanekuid sai sel veerandil näha lausa kolmel korral ning kolmanda veerandi lõppedes juhtisime 17 punktiga 74:57.

Viimaseks veerandiks oli küll võitja otsustatud, kuid Rapla jätkas endises mängutempos, sest lisaks võidule oli eesmärk võita Liepajat suurema skooriga kui Pärnu Sadam seda tegi. Seda eesmärki küll täita ei suudetud ning 25 punkti asemel võideti 21 punktiga, kuid sellele vaatamata tegid mängijad super mängu ning pakkusid kodupublikule palju ilusaid hetki. Mängu lõppskooriks jäi 99:78.

Meie resultatiivseimad olid Nolan Cressler (30p, 5rs), Gert Dorbek (15p), Devonte Upson (13p, 16lp), Indrek Kajupank (13p) ja Dominique Hawkins (12p, 6rs).

Järgmine mäng juba laupäeval, kui kodusaalis läheme Alexela KML-is vastamisi Tartu Ülikooliga. Näeme saalis!