Rapla korvpallimeeskond pidas täna põneva lahingu Läti Ülikooli meeskonnaga. Pingelises heitluses pani oma kogemused maksma Avis Utilitas Rapla, kes võrdses heitluses napi, kuid väga olulise, 69:66, võidu võttis.

Ei tea, kas enda jälje jättis pikk bussisõit või polnud Rapla meeskonna häälestus parim, kuid mängu alustas selgelt aktiivsemalt Läti Ülikooli meeskond, kes kahe ja poole minutiga 9:0 juhtima asus. Pärast peatreener Toomas Annuki kiiret time-outi leidis ka Rapla oma rütmi ning tuli Montae Glenni ja Devaugntah Williamsi eestvedamisel kiirelt mängu tagasi. Esimene veerandaeg kulges edasi punkt-punkti heitluses. Veerandaja lõpp kuulus siiski juba Raplale, kes läks teisele 10-minutile vastu 25:19 eduseisus.

Teisel veerandil jätkus tasavägine heitlus. Avis Utilitas Rapla oli pidevalt eduseisus, kuid noored lätlased ei lasknud külalistel eest ära minna, hoides vahe alla 10 punkti. Poolaeg lõppes seisuga 33:40 kodumeeskonna kahjuks. Esimesel poolajal tegi Rapla poolelt enim skoori Devaugntah Williams, kes tõi 15 punkti.

Kolmandat veerandaega alustas paremini Avis Utilitas Rapla, kes kahe kiire korvi järel eduseisu 12-punktiliseks paisutas. Läti Ülikool ei andnud aga alla ja vastas kahe tabava kolmepunktiviskega. Seejärel sai Rapla meeskond taas vahe 10 punkti piirimaile, kuid visadel tudengitel oli iga kord vastukäik olemas. Veerandaja lõpus leidis kodumeeskond korvi külalistest paremini üles ja otsustavale 10-minutile mindi vastu Rapla, 55:50, eduseisus.

Mängu viimasel veerandajal ei suutnud kumbki meeskond otsustavat spurti ette võtta. Pidevalt väikses kaotusseisus olnud kodumeeskond võitles neli ja pool minutit enne lõppu välja 1-punktilise, 66:65, eduseisu. Järelejäänud minutid olid mõlemalt poolelt üsna närvilised ning palju skoori ei tehtud. Montae Glenni pealtpanek 3 minutit enne lõppu viis Rapla 67:66 ette. Viimase kolme minuti jooksul läbis korvirõnga vaid üks vise. Rapla meeskonna õnneks oli selle viske sooritajaks Devaugntah Williams, kes 27 sekundit enne lõppu eduka läbimurde järel palli korvi toimetas. Kolmepunktilises eduseisus Avis Utilitas Rapla andis Läti Ülikoolile veel ühe võimaluse mängu tagasi tulla, tehes vastasele 10 sekundit enne mängu lõppu kolmepunktiviskel vea, millega kaasnes loomulikult  3 vabaviset. Seekord vedasid Läti meeskonna kapteni, Renalds Birkansi, närvid alt ning kolmest vabaviskest ei tabanud mitte ükski. Sellega oligi mäng tehtud ja mängu lõppskooriks jäi 69:66 Rapla poolelt vaadatuna.

Rapla resultatiivseim oli seekord Devaugntah Williams 19 punktiga. Teda toetasid Indrek Kajupank 14, Montae Glenn 13 ja Paulius Zalys 11 punktiga.

Avis Utilitas Rapla järgmine mäng leiab aset juba laupäeval, 14. märtsil kell 17.00, kui põhihooja viimases kodumängus minnakse Raplas, Sadolini Spordihoones vastamisi Valmiera Glass VIA meeskonnaga. Rapla meeskonnal on sellest mängust kindlasti võitu vaja, seega leia tee saali ja tule aita kodumeeskond võidule.