Eile, 16. detsembril kohtusid Valga Spordihoones selle hooaja suured rivaalid BC Valga-Valka/Maks&Moorits ning AVIS UTILITAS Rapla. Mäng oli mõlema võistkonna jaoks olulise tähtsusega ja võita taheti väga, kuid kahjuks sel korral näitas oma paremust Valga-Valka 77:67.

Mängust:
AVIS UTILITAS Rapla algviisikus jooksid sel korral väljakule Devonte Upson, Gert Dorbek, Maris Ziedins, Nolan Cressler ja Sven Kaldre. Esimese veerandi alguses läks küll Valga-Valka kiiresti juhtima, kuid esialgu püsis vahe vaid paaril punktil. Kaks ja pool minutit enne veerandaja lõppu oli aga Valga-Valka edu juba kümme punkti (17:7). Tänu Dorbeku kolmele tabavale kolmepunktiviskele suutsime veerandaja lõpuks siiski vähendada vahe viiele punktile (21:16).

Ka teisel veerandil õnnestus valgakatel vahe kümnele punktile kasvatada (29:19), kuid Sina, Upsoni ja Ziedinsi 7:0 spurt tõid meid sama kiirelt mängu tagasi ning vahe oli nüüd juba vaid kolm punkti (29:26). Valga-Valka oli küll terve veerandi juhtimas, kuid vahet enam suureks ei õnnestunud kasvatada ja esimene poolaeg võideti kolme punktiga 40:37.

Kolmanda veeerandi alguses olime mängus sees ning saime vahe ühele punktile, kuid sellele vastas Valga-Valka 8:0 spurdiga (56:47). Sellele järgnes omakorda kolm minutit ühegi korvita mängu ning kolmanda veerandi lõpetas Cressleri kahepunktivise, mille järel olime taga seitsme punktiga 49:56.

Viimasel ja otsustaval veerandil oli meil veel aega mäng enda kasuks pöörata, kuid vastaste 7:0 spurt (67:54) muutis selle eriti raskeks. Kuigi võitlesime edasi ja suutsime vähendada vahe kümnele punktile, siis minut enne mängu lõppu olime taga juba 15 punktiga (61:76). Vähendasime küll vahe taas kümnele punktile, kuid lõpuvile kõlades pidime tunnistama, et sel korral meil Valga-Valkat alistada ei õnnestunud. Mäng lõppes skooriga 77:67.

Meie resultatiivseimad olid Nolan Cressler (21p, 6lp, 4rs), Devonte Upson (15p, 9lp) ja Gert Dorbek (14p, 7lp).
Järgmine mäng juba esmaspäeval Balti liigas Pärnu Sadamaga. Kohtumine algab Pärnu Spordihallis kell 19:00.